Kahramanmaraş’ta yaşayanların gözlerinin aşina olduğu, Google’ye dünyanın en saçma binası yazıldığı zaman ilk sırada çıkan bina için 30 milyon TL teklif geldi. 

Kahramanmaraş’ta yer alan ilginç bir mimariye sahip olan 18 katlı bina için belediye yıkma kararı çıkartılmıştı. Kahramanmaraşlı bir iş insanı olan Mustafa Gök binanın yıkılmaması için 30 milyon lira teklif etti ve belediyeden tadilat izni çıkarsa bunu gerçekleştireceğini dile getirdi.

Özel İdare İş merkezine ev sahipliği yapan bina Kahramanmaraşlılar tarafından sarı bina olarak adlandırılıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, binayı şehir meydanı projesi için yıkma kararı aldı.

Mustafa Gök’ün İçine Sinmedi

Yıkım kararını içine sindiremeyen Kahramanmaraşlı iş adamı Mustafa Gök, bin için 30 milyon TL teklif etti ve açıklamalarda bulundu Gök, ; “İnşaat teknolojisi gelişmiş durumda ve görselliği değiştirilebilir. Şehrin merkezinde 2 bin metrekare alan üzerine kurulmuş, şehrimizin fore kazık ile yapılmış ilk en sağlam binasından biri.   Bu binanın yıkılması ülke ekonomisi açısından da, şehrimiz açısından da büyük bir kayıp. Bizim de bu kayba gönlümüz razı olmadığı için satılırsa talip olacağımızı gündeme getirdik. Şu an bu binaya 30 milyon lira vermeye hazırım.Bu binanın içerisinde tadilatlar yaparak şehrimize bir marka kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. O bina ihale ile satılması durumunda 30 milyon liradan çok daha fazla eder ve ihale anında 30 milyonun üzerine de çıkartırız. Yeter ki yıkılmasın, tadilata izin verilsin” dedi.

“Şehir İçin Büyük Kayıp Olur”

Bina için çok farklı düşünceleri bulunan Mustafa Gök; binayı bir otele çevirmek istediğini dile getirdi. Üst katı restoran, alt katları ise düğün ve fitness salonu olarak düzenlemeyi düşünen Gök, konuşmasında “Binamızın altında 3 kat otoparkı var.Buraya yapacağınız yeni bir binanın şehrin trafiğine ekstra bir yük getirmemesi gerek. Binanın içerisindeki otopark kendi yükünü hafifletecek. Ondan dolayı binanın yıkılması bence şehrimiz için büyük bir kayıp olur” sözlerine yer vererek aslında herkesin saçma olarak gördüğü binayı, ne kadar etkili bir hale getirebileceğini açıkladı.