ABD Gümrük ve Sınır Koruma ekipleri; 14 Şubat günü, Michigan eyaleti ve Kanada’nın Ontario eyaleti arasında bulunan Blue Water Bridge sınır kapısında, bir posta aracının içinden kavanozun içine konulmuş insan beyni bulduklarını söyledi.

“Antik Eğitim Numunesi”

Bulunan insan beyni “Antik Eğitim Numunesi” başlıklı bir kargonun içerisinde olduğu söylendi. Toronto’da paketlenip, Wisconsin eyaletinin Kenosha şehrine gönderilmek istenilen kargo ABD’nin gümrük görevlileri tarafından bulundu. Gümrük görevlileri, kavanozun içerisinde gelen insan beyni hakkında düzenlenmiş bir belge ya da yetkili birimlerden verilmiş bir izin açıklamalarına rastlamadıklarını belirtti.

İlgili birimler Hastalıktan Korunma ve Önleme Merkezleri ve ABD Kamu Sağlığı Enstitüsü’nün bu tarzda gönderilen kargolar ile ilgili sert kuralları olduğunu hatırlattı.

Araştırılmak Üzere Laboratuvara Gönderildi

Gümrük görevlileri, bulanan insan beyni ile ilgili herhangi bir bulaşıcı hastalık veya biyolojik maddeler içerip, içermediği konusunda araştırmanın yapılması üzerine yetkili birimlere danıştı. Kavanozun içine konulmuş insan beyni ile alakalı detaylı bir inceleme yapılması için kavanoz ile beraber araştırma laboratuvarına götürüldü.

Sosyal Medyadan Komplo İddiası

İlginç haber sosyal medyada gündem olurken, Çin’de bulunan koronavirüs salgının yayılması için yapılmış olabilecek komplo olduğu konusunda iddialar ortaya atıldı.