Kocaeli sınırları içerisinde yer alan İzmit ilçesinde ağabeyi ile kendisini aldattığını söylediği eşini, spor salonu önüne giderek pompalı tüfek kullanarak yaralayan şahsın yargılanması devam etti. Duruşmada tanık olarak dinlenilen sanığın ağabeyi, kardeşinin eşiyle duygusal birlikteliği olduğunu doğruladı, Gülbeyaz isimli kadının ses kayıtlarına rağmen neden inkar ettiğini anlamadığını ifade ederek kan dondurdu.

İzmit Kozluk Mahallesi, Sümer Sokak üzerinde yer alan SEKA Sporcu Eğitim Merkezi’nde bulunan kafeteryanın bahçesinde bundan 1.5 yıl önce 24 Aralık 2018 tarihinde yaşanan söz konusu olayda Sami K. isimli şahıs, kendisini ağabeyi ile aldattığını söylediği eşi Gülbeyaz K.’yi sokak ortasında pompalı tüfekle kovaladı. 2 el ateş edip yaralayan Sami K., eşini bacağından vurdu.

“Namus Meselesi”

Gözaltına alınan Sami K., emniyette gerçekleştirilen işlemlerinin sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Polis ekiplerinin eşliğinde adliyeye getirilen şahıs, basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen “neden eşinizi yaraladınız?” sorusuna karşılık bu işin burada bitmeyeceğini, namus meselesi olduğunu söyledi. Adliyedeki ifadesinin sonrasında şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ağabeyinin Sözleri Kan Dondurdu

Olayla ilgili konuşan Kemal K., kardeşinin eşiyle birlikte olduğunu kabul ederek oldukça soğukkanlı bir şekilde kadının neden bunu reddettiğini anlamadığını söyledi.

2018 yılı Mart ayında duygusal yakınlıklarının başladığını, ardından ise kardeşinin, eşi Gülbeyaz K.’yı vurduğunu, Gülbeyaz K.’nın kendisiyle birliktelik yaşadığını neden söylemediğini bilmediğini, bunun kendi bileceği bir iş olduğunu, sorulan ses kayıtlarını eski eşinin de kendisine dinlettiğini, Gülbeyaz K.’nın bu ses kayıtlarına rağmen nasıl inkar ettiğini de anlamadığını da aktardı.