Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir ölüm tüm Türkiye’nin içini dağlamıştı. Aleyna Çakır isminde gencecik 21 yaşındaki bir kadının ölümü üzerindeki sır perdesinin kaldırılması için Müge Anlı hareke geçmişti.

Kızları Aleyna Çakır’ın ölümünden sonra acılı aile kızının şüpheli ölümünde cinayet süsüne işaret eden bulgular olduğunu düşünerek bu sır perdesinin aralanması ve kızının katilinin bulunması için Müge Anlı’nın programına katılmıştı. Aleyna’nın ailesinin söyledikleri, programa telefonla ve bizzat katılan arkadaşlarının söyledikleri üzerine cinayeti Aleyna’nın eski sevgilisi olan Ümitcan’ın işlediği üzerineydi.

11 Eylül Cuma günü yayınlanan programda Müge Anlı, kendisinin ve ekip arkadaşlarının Aleyna Çakır’ın cinayetinin şüphelisi Ümitcan tarafından tehdit edildiğini dile getirdi.

Ümitcan Aleyna’yı Döverek Bayıltmıştı

Ankara’da yalnız yaşayan 21 yaşındaki Aleyna Çakır, yaşadığı evde bornoz kuşağı ile boğazı bağlanmış halde ölü bulunmuştu. Aleyna’nın eski sevgilisi Ümitcan, kız arkadaşını döverek videoya almış ve Aleyna Çakır’ın salonun ortasında baygın bedenini paylaşarak ağıza alınmayacak küfürler ederek ve tehditler savurarak instagram hesabından paylaşmıştı.

Aleyna Çakır’ın programa bağlanan iş arkadaşı, eski sevgili Ümitcan’ın Aleyna’nın çalıştığı mekanda masa açtırmak istediğini ve buna izin verilmediğini bunun üzerine arkadaşlarıyla Aleyna’nın işten çıkmasını beklediğini çıkışta da Aleyna’yı ölümle tehdit ettiğini, “Seni öldürürüm kimsenin de haberi olmaz” dediğini söylemişti.

Müge Anlı Cinayet Şüphelisi Ümitcan’a Sert Çıktı!

Müge Anlı: ‘’Programda konuşan herkesi tehdit ediyormuşsun, programa nasıl silah sokabilirim diye konuşmalarından bahsediliyor. Yanıl da gel, buyur gel. Gelsene, kadın parası yiyip tehdit edene kimse pabuç bırakmaz’’ dedi.