Kayseri’de 14 Yaşındaki Kıza Tecavüz! 19 Yıl 9 Ay Ceza Verildi…

Kayseri’de 14 yaşındaki K.B. isimli kız çocuğuna tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanmakta olan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Emrah S., 19 yıl 9 ay hapis cezası aldı

Kayseri’de 14 Yaşındaki Kıza Tecavüz! 19 Yıl 9 Ay Ceza Verildi…
11.09.2019 - 09:30
894
A+
A-

Kayseri merkez Kocasinan ilçesinde, 9 ay önce Ocak ayında yaşanan söz konusu olayda 19 yaşındaki Emrah S., 14 yaşındaki K.B.’ye tecavüzde bulundu. K.B’nin annesine durumu anlatması üzerine anne H.B. hemen polis merkezine giderek Emrah S.’den şikayetçi oldu. Polis ekiplerince yapılan çalışma sonrası yakalanan Emrah S., gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Ardından ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “nitelikli cinsel istismar” ve “hürriyeti yoksun kılma” suçlarından dolayı tutuklu yargılanmakta olan 19 yaşındaki Emrah S., karar duruşmasında son kez hakim karşısındaydı.

Sanık Emrah S., 14 yaşındaki K.B. ile aşk yaşadıklarını ve evlenmek istediklerini söyleyerek, K.B.’nin ailesinin oldukça muhafazar olduğunu; evlenmek için böyle bir yalan söylerlerse evlendirirler diye düşündüklerini aktardı.

Hiçbir şekilde ilişki yaşamadıklarını belirten Emrah S., birbirlerini çok sevdiklerini, sadece evlenebilmek amacıyla ilişki yaşadıklarına dair bir şey söylediklerini aktardı. Bunun da ters teptiğini söyleyen Emrah S., cinsel anlamda aralarında hiçbir şey geçmediğini anlattı. Ailesi ve ağabeyleri ile kavga ettiğini dile getiren Emrah S., K.B.’nin şuanda ailesinden korktuğundan dolayı gerçeği söylemediğini, suçsuz olduğunu ve beraatını istediğini anlattı.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda sanık Emrah S. hakkında “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi. “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Emrah S. toplamda 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası aldı.