Kemal Kılıçdaroğlu S-400’ler Konusunda Destek Verdi!

Kemal Kılıçdaroğlu S-400’ler Konusunda Destek Verdi!
13.07.2019 - 17:26
20
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği Adalet Parkı açılış törenine katılım gerçekleştirdi ve basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

S-400 teslimatının başlamasıyla birlikte, Amerikan Senatosu tarafından Trump’ın yaptırım uygulaması gerektiğiyle ilgili gelen açıklamalara karşılık ise Senato’nun ilk olarak bakması gereken şeyin Türkiye’nin coğrafyası olduğunu belirterek, çok stratejik bir bölgede konumlandığını belirtti.

Türkiye’nin kendi güvenliğini hem yurt içinde hem de yurt dışında sağlaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bunun için gerekli önlemlerin tamamının en hassas noktasına kadar alınması gerektiğini de ifade etti.

Hakkı ve Hukukudur

Kılıçdaroğlu, 2 gündür ülkemize teslimatı süren ve Türkiye ile ABD arasında ilişkilerin tekrardan gerilmesine sebebiyet veren S-400’ler ile ilgili olarak zamanında Patriot alımlarını örnek göstererek, bu talep karşılanmışsa Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlaması için elbette farklı arayışlara gireceğini söyledi ve bunun Türkiye’nin kesinlikle kendi hakkı ve hukuku olduğunun da altını çizerek açıklamalarını noktaladı.