Kemal Kılıçdaroğlu’na Şehit Cenazesinde Çirkin Saldırı!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çubuk ilçesinde katılım gerçekleştirdiği bir şehit cenazesi töreninde saldırıya uğradı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Kemal Kılıçdaroğlu’na Şehit Cenazesinde Çirkin Saldırı!
Gündem 22 Nisan 2019 08:57

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’de, Irak sınırında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katılmak üzere Ankara’nın Çubuk ilçesine gitti.

Bir grubun saldırısına uğradı: Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Kılıçdaroğlu, burada bir grubun saldırısına uğradı. Jandarma, korumalar ve polis Kılıçdaroğlu’nu etrafını sararak saldırıyı önleme çalıştı.

Zırhlı araçla tutulduğu evden çıkarıldı: Kılıçdaroğlu, öfkeli gruptan uzaklaştırılarak aracıyla mahallede bulunan bir eve götürüldü. Kalabalık Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu eve girmeye çalışırken, polis ve askerler vatandaşlara engel oldu. Kılıçdaroğlu, zırhlı araçla tutulduğu evden çıkarıldı. Çok sayıda özel hareket polisi, Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu zırhlı aracı eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun parti genel merkezine gideceği öğrenildi.

Ankara Valiliği’nden açıklama: Ankara Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ”Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır. Kılıçdaroğlu’nun sağlığıyla ilgili herhangi bir problem yok.”

Hulusi Akar çağrıda bulundu: Kılıçdaroğlu’nun tutulduğu ev güvenlik güçleri tarafından çember altına alındı. Akar, çevrede toplanan vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar daha sonra Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu eve girdi. Evin çevresindeki kalabalığın da dağıldığı görüldü.

Soruşturma başlatıldı: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Saldırganların kimliği ortaya çıkıyor: Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından saldırganların 6’sının kimliği belirlendi.

Levent Gök: Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı

CHP’li Levent Gök, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin, “Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğukkanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır” dedi.

Mustafa Şentop saldırıyı kınadı: TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’daki bir şehit cenazesine katılım sırasında yaşanan fiziki saldırıyı kanayarak saldırının bir provokasyon amacı taşıyabileceğini belirtti.

Abdulhamit Gül: Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yaptığı açıklamada ”Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik menfur saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com