Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da Muhtarlar Buluşması’nda konuştu. Partisine özeleştiri de bulunan Kılıçdaroğlu, “Kendimizi gayet rahat eleştiriyorum” dedi. CHP’nin başörtüsü konusunda yaptığı yanlışlara değinen Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorununun Türkiye’nin bir numaralı sorunu haline getirilmesinin hata olduğunu ifade etti.

Başörtüsünün konuşulmasının yersiz olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, vatandaşın işsiz olduğunu, çiftçinin durumunun kötü olduğunu ve başka dertlerin olduğunu ifade etti. Ülkede fakirliğin, yoksulluğun ve anarşinin olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, bu sorunların unutularak “başörtüsü takılsın mı takılmasın mı? ” bunun sorun edildiğini vurguladı. Bu durumun yanlış olduğunu ifade eden muhalefet lideri “Çok samimi içten, söylüyorum.

Yanlışa her zaman yanlış diyeceğiz. Ben size şunu da söyleyeyim son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti: Cumhuriyet Halk Partisidir” diye konuştu. Partisinin yanlışlarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu,  “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman doğruları yaptık, doğruları söyledik. Hayır, böyle bir şey demiyorum. Bizim de eksiğimiz yanlışımız oldu.

Biz Ankara’da oturduk bazen çok güzel laflar ettik. Sonra döndük vatandaşa ‘Niye bize oy vermiyorsun?’ dedik. Niye size oy versin? Sen vatandaşın ayağına gittin mi? Vatandaşla oturdun konuştun mu, derdini dinledin mi? Kabahat vatandaşın derdiğini dinlemeyen siyasetçilerde. O nedenle kendimizi gayet rahat eleştiriyorum” dedi.