20 Şubat 2022 06:35 Güncelleme : 20 Şubat 2022 06:35

Kendisi Şifa Kokusu Büyüleyici Ada Soğanı! İşte Ada Soğanı'nın Faydaları

Kendisi Şifa Kokusu Büyüleyici Ada Soğanı! İşte Ada Soğanı'nın Faydaları

Genel olarak Akdeniz bölgesinde, Güney Asya ve Balkanların güneyinde yetişir. Boyları 50 cm. ile 1.5 m. arasında değişmektedir. Zambakgiller familyasındandır. Uzunca ve sivrice görünen yapraklara ve yeşil-beyaz damarlı çiçeklere sahiptir. Soğan, yaprakların alt kısmındadır ve acı olduğu kadar aynı zamanda zehirlidir de. Taze iken kullanılması çok tehlikelidir.

Kusmaya ve zehirlenmeye yol açar. Soğanın orta kısmı dilimlenir ve nemli olmayan bir yerde kurutulur. Daha sonra dövülerek toz haline getirilen soğan çeşitli ev ilaçlarında kullanılır fakat çok tehlikeli olduğu için çok dikkatli olunmalıdır. Bu tür alternatif tedaviler için doktorunuzdan tavsiye almalı ve bilinçli bir şekilde doktorunuzun belirttiği ölçülerde kullanmalısınız.

Ada Soğanının Faydaları

İdrar söktürür. Kalp hastalarında vücutta biriken suyun boşaltılmasına yardımcı olur. Azotemiyi azaltır. Uzun süre kullanılmamalıdır ve böbrek hastalarının kullanması da sakıncalıdır. Kalp rahatsızlığına ve kan dolaşımı bozukluklarına iyi gelir. Nefes açar ve yorgunluğu giderir. Tıbbi dozların üzerinde kullanılması tehlikelidir ve zehirlenmelere yol açar. Doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış