21 Şubat 2022 09:50 Güncelleme : 21 Şubat 2022 09:51

Kışın Kuruyan Ciltleri Pamuk Gibi Yapıyor! Deneyenlerin Memnun Kaldığı Cilt Nemlendirme Yöntemleri

Kışın Kuruyan Ciltleri Pamuk Gibi Yapıyor! Deneyenlerin Memnun Kaldığı Cilt Nemlendirme Yöntemleri

Kışın cildinizde oluşan kuruma ve yıpranma sorunları oldukça artar. Bu sorunu çaresiz bir şekilde kabullenmenize gerek yok. Cildinizin kış aylarında da dolgun ve canlı görünmesi için kesin çözümler.

Kış ayının insan teninde yarattığı negatif etki tüm toplumlar tarafından biliniyor. Özelliklede kuru cilde sahip olan insanlar için kış ayları eziyet haline gelebiliyor. Ancak bu sorun çözümsüz bir sorun değil, hyalüronik asit, nemlendirici ve güneş kremi ile cildinizde yaşanacak kuruma ve yıpranma sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi detaylara geçelim. 

Cildinizi Her Gün Aksatmadan Nemlendirin

Cildinizi normal şartlarda nemlendirmek zaten oldukça önemlidir, ancak kış aylarında  daha da artırılmalıdır. Günde iki kere cildinizi tamamen temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Kuru ciltler için yağ bazlı, yağlı ciltler için ise su bazlı nemlendiriciler tercih edilmektedir. 

Hyalüronik Asit’in Önemi

Cildinizin bu aylarda kaybettiği nemi kazanması için Hyalüronik Asit oldukça önemlidir. Bu asidin özelliği yoğun bir şekilde suyu tutabilmesidir, bu sayede cildinizin daha dolgun, nemli ve elastik görünmesini sağlayacaktır. 

Cildinizi Yıkarken Ilık Su Kullanın

Soğuk kış aylarında özellikle sabahları birçok kişi yüzünü yıkarken sıcak su kullanıyor. Ancak sıcak suyun insan cildine zararı oldukça fazladır. Sıcak su cildin üstündeki yağ oranını azaltarak cildin daha çok kurumasına ve yıpranmasına sebep olur. 

Beslenmeniz Cilt Sağlığınız İçin Oldukça Önemlidir

Cilt sağlığınızın ve cilt renginizin beslenmeniz ile doğru bir orantısı vardır. Solmaya başlayan cildinizin toparlanması için dışarıdan birçok desteğe ihtiyaç duysa da içeriden de oldukça fazla yardım bekler. Kış aylarında çinko, folik asit, biotin ve omega 3 vitaminlerinin bulunduğu besinleri tüketmek cildinizi oldukça canlandıracaktır. 

Güneş Koruyucu Kullanın

Kış aylarındaki en büyük yanılgı güneş koruyucu kullanmamaktır. Güneşin zararlı etkileri kış aylarında da cildinize zarar vermeye devam etmektedir. Gündüz saatlerinde dışarı çıkmanız gerekiyorsa cildinize kesinlikle güneş koruyucu krem uygulayın. 

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış