Selçuklu ilçesindeki Sancak Mahallesi’nde ikamet eden Fadik Sağdıç’ın  cinayeti 6 Eylül 2019’da saat 23.03 sularında işlediği biliniyor. Yatağında uyku halinde olan kocasının başına keserle birçok kez vurarak öldürdü. Tutuklanan kadın 3. Ağır Ceza Mahkemesine, “kasten insan öldürme” suçundan yargılanmak için sevk edildi. Kadın savunmasında eşiyle 28 yıldır beraber olduklarını ve 28 yıl boyunca sürekli kıskançlık ve iftira yüzünden eziyet gördüğünü açıkladı.

Evlilikleri süresince çok fazla şiddete maruz kalan Fadik, eşinin sürekli asılsız iftiralarda bulunduğunu da söyledi. Olay sırasında kendinde olmadığını ve birden cinnet geldiğini bildiren kadın, olayı gerçekleştirdikten sonra “Ben bunu yapmış olamam Allah’ım” şeklinde yakardığını söyledi. Keşke böyle bir şey yapmasaydım şeklinde açıklamalarda bulunup, “çok pişmanım” ifadelerini defalarca kullandı.

Olaya ilginçliği katan başka bir husus ise Veysel Sağdıç’ın kardeşleri adamın ölümü hak ettiğini vurgularcasına kadından şikayetçi olmadılar.

Kameralarla Cinsel İstismar Uyguladı

Kızından gelen açıklama, babasının annesine sürekli cinsel istismar uyguladığı yönünde oldu. “Annem benim ve kardeşlerimin rahata kavuşması için yaptı” diyen Saliha Acar, “Hiç unutmam 14 yaşlarımda uyumadan önce babam bir terslik yapacak diye korkumdan yastığın altına meyve bıçağı saklardım.” Evin banyosuna kurşun kalem şeklinde gizli kamera yerleştirirdi. Şeklinde açıklamasını yapan Saliha bunu annesine cinsel istismarda bulunmak için yaptığı yönünde ifadelerini kullandı. “Annemi haddinden fazla kıskanırdı. Sürekli kontrol etmek amaçlı herhangi bir şey yapıyor mu şüphesine kapılıp, kontrol ederdi.” Diyen genç kız annesinin onları korumak amacıyla babasını öldürdüğünü düşündüğünü söyledi.