Komünist Başkan Aldığı Kararla Tüm Sosyal Medyanın Tepkisini Topladı!

Komünist Başkan Aldığı Kararla Tüm Sosyal Medyanın Tepkisini Topladı!
23.05.2019 - 10:26
13
A+
A-

TKP’li Belediye Başkanı tabelanın değişeceğini belirterek açıklama yaptı. Şehrin kültürünün, tarihinin ve inanç biçiminin devam ettirilebilmesi için güncel olarak belediye hizmet binasında yer alan “Tunceli” ibaresinin değiştirilmesi gerektiğini, bunun için eski isim olan “Dersim” ibaresinin ekleneceğini iletti.

Meclise taşınan bu olay Belediye Meclis Üyeleri tarafından onay aldı. Tunceli’de ikamet eden halkın yalnızca Türkçe konuşmadığını, Zazaca ve Kürtçe’nin de çok yoğun olduğunu belirten Maçoğlu, Belediye hizmetlerinin ilde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının giderilebilmesi için Kürtçe ve Zazaca yapılacağının da yine oy çokluğuyla kabul edildiğini vurguladı.

Alınan Tüm Kararlar

Açıklamada yalnızca alınan bu 2 karar değil, diğer tüm kararlara da yer verildi. Belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı’na ait olan makam aracının çok yıpranması sebebiyle ihtiyaçlara yanıt veremediği gerekçesiyle açık artırma yöntemi kullanarak satışa çıkarılabilmesi için encümene yetki verilmesini kararlaştırdı.

Aynı zamanda Tunceli’de artık 25 – 28 Temmuz tarihleri arasında yeni bir festival başlaması kararı aldılar ve bu festivalin ismini Munzur Kültür ve Doğa Festivali olarak belirlediler.

Belediye bünyesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğü işlemlerinin tamamının Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülmesi de alınan bir diğer karar olarak belirlendi.

Bir önceki Belediye Meclisinin Türk Kızılay Derneği ve İlim Yayma Cemiyetine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne yer tahsisi noktasında karar aldığı, fakat yeni meclisin bu kararları iptal ettiğini, tahsislerin tamamının ortadan kaldırıldığı bildirildi.