Kredi kartlarında birikerek büyük bir dağ haline gelen bu sebeple de ödenmesi güçleşen borçlar, ilgili bankayla görüşülerek taksitlere bölüne bilir. Kredi kartınızın borcu devam eden bankayla görüşerek ya da farklı bankaların kampanyalarından yararlanarak onların aracılığı ile kredi kartı borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. 

Ülkemizde koronavirüs pandemisinin getirdiği ekonomik olumsuzluklar sebebi ile bir çok işten çıkarma gerçekleşti ayrıca esnaf kepenk indirirken, şirketlerde iflas bayrağını çekti. Hal böyle olunca bir çok vatandaş kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanmaya başladı. Alım gücünün düşmesi ve nakit sıkıntısı sebebi ile insanlar kredi kartlarına daha çok yüklenmeye başladı, ek limit talep etti ve harcamalarını bu kartlar tekelinde yaptı. Zaten bu ekonomik olumsuzlukların olduğu bir dönemde biriken ekstreler ve ödenemeyen borçlara gelen faizler nedeni ile maalesef vatandaş kart ödemelerini yapamadı.

Hal böyle olunca da vatandaşlar, borçlarını ödeyemedikleri için hacizlik ya da mahkemelik olmak istemiyorlar bu yüzden kredi kartı borç yapılandırması yaparak en azından vade sayılarını arttırıyorlar ve işler düzelene kadar zaman kazanmış oluyorlar.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması

Kredi kartı borcunu güncel faiz oranlarına göre yapılandırarak taksitlere bölmek isteyen kişinin ilk önce kartını kullandığı bankaya giderek bu talepte bulunması gerekir. Kredi kartına borçlu olduğu bankanın yapılandırma kampanyalarını takip etmesi borçlu kişinin avantajına olacaktır böylece daha düşük faiz oranları ve daha fazla vade ile yapılandırma gerçekleştirebilir.

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kampanyası

 Kredi kartından olan borçları yapılandırmak için farklı imkan sunan ve taksitler halinde bankalara ödemek için olanak sunan bankalardan bir tanesidir. Müşterilerine oldukça olumlu dönüşleri ile yer alıyor. Bankanın yapmış olduğu son kampanyaya göre de hem kendi borçlarını hem de başka bankalara olan borçların taksitlendirmesi kısmında yardımcı oluyor. Bu olanaklardan yararlanmak müşteriler için ise banka tarafından 9 aya kadar taksit imkanları sunulurken taksitlendirme ya da transfer işlemleri sırasında aylık olarak yüzde 2,42 faiz oranı işletiyor. Ayrıca borç transfer işlemleri sırasında bankaya ait müşteriler tarafından bir işlem ücreti talep edilmesi söz konusu değil.