Kurban Bayramı Tatili 9 Güne Çıkarılsın Talebine İtiraz!

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla ilgili talebe, uzun tattilerde üretim çarklarının ve ticaretin kesintiye uğradığını belirtip, ihracatın oldukça yavaş bir şekilde seyrettiğini belirterek itirazda bulundu.
Kurban Bayramı Tatili 9 Güne Çıkarılsın Talebine İtiraz!
Gündem, Yaşam 19 Temmuz 2019 16:29

Turizm sektörünün Kurban Bayramı tatilinin de 9 güne uzatılmasıyla ilgili yaptığı talebe Ankara Ticaret Odası’ndan itiraz geldi. ATO Başkanı Gürsel Baran, uzun süreli tatillerde üretim çarklarında ve ticarette kesinti yaşandığını, ihracatın yavaşladığını belirterek, tatil ve bayramın herkesin hakkı olduğunu fakat sürelerin ülke ekonomisini baltalayacak şekilde planlanması gerektiğini dile getirdi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasının turizm sektörünün dışındaki diğer tüm iş kollarının iş hacminde daralma meydana getirdiğini ifade etti.

Kentlerde Durgunluk Meydana Geliyor

Ramazan Bayramı’nda ülke genelinde yaklaşık olarak 10 milyonu geçkin kişinin seyahat ederek turizm bölgelerine ve memleketlerine seyahat ettiğini ileten Baran, Özellikle deniz tatili yapma arzusunda olan vatandaşların kıyı bölgelere akın ettiğini ifade etti. Turizm gelirlerinde artış yaşanmasının herkesi sevindirdiğini fakat bu kez de şehirlerde durgunluk yaşandığını aktararak, turizm gelirleri artarken ekonominin can damarı olan üretim ve ticaretin kesinti yaşadığını vurguladı.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com