Kurbanlık Fiyatları Pazarları Karıştırdı! Fiyatları Gören Kesmekten Vazgeçiyor işte Kurbanlık Fiyatları!

18 Haziran 2022 17:00 Güncelleme : 18 Haziran 2022 17:00

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca vatandaş, kutsal görevini yerine getirmek için pazarlara akın etmeye başladı. Fakat vatandaşlar, hayvan pazarlarında gördükleri manzara nedeniyle resmen şoke oldular. Yükselen kurbanlık fiyatları, vatandaşları artık isyanın eşiğine getirdi. İşte, kurbanlık pazarlarında yer alan yüksek fiyatlara dair merak edilen tüm detaylar.

Kurbanlık Fiyatları Pazarları Karıştırdı! Fiyatları Gören Kesmekten Vazgeçiyor işte Kurbanlık Fiyatları!

Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği Kurban Bayramı, şimdilerde yeni kurbanlıkların pazara getirilmesine ve satışa sunulmasına da zemin hazırlıyordu. Kurban kesme ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler, soluğu hayvan pazarlarında alıyorlardı. Fakat şimdilerde yükselen kurbanlık hayvan fiyatları, vatandaşlar için kötü bir sürpriz olarak lanse ediliyor.

Son aylarda yükselişe geçen enflasyon rakamları, Kurban Bayramı’nın yaklaştığı günlerde hayvan pazarlarını da vurmuş durumda. Kurbanlık satın almak için pazarlara akın eden vatandaşlar, fiyatları görünce evlerine geri dönüyorlar. İşte, kurbanlık pazarlarında yaşanan fiyat artışlarına dair merak edilen tüm detaylar.

Kurban Pazarlarında Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Son zamanlarda her sektörde gelen yüksek zamlar, şimdilerde kurban pazarını da vurmuş durumda. Milyonlarca vatandaş, kurbanlık alabilmek için pazarlara gitmesin rağmen yüksek fiyatlar nedeniyle almadan geri dönüyorlar. Uzmanlar, bu fiyatların Kurban Bayramı’na yaklaştıkça daha da yükseleceğini ifade ediyorlar.

Şimdilerde kurban pazarlarında ortaya çıkan son nokta, büyükbaş kurbanlıkların 60 – 70 bin lira ve küçükbaş kurbanlıkların ise 3 – 4 bin lira olması olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar kurban pazarlarında ciddi pazarlıklar dönüyor olsa da satıcı karından vazgeçmezken alıcı da bütçesini aşmamama çalışıyor. Şimdilerde milyonlarca vatandaş, kurbanlıklara gelecek indirimleri dört gözle beklemeye başladı.

Kurban Pazarlarında Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Kırmızı Et Fiyatları Kurban Bayramı Yaklaştıkça Zamlanmaya Devam Ediyor!

Kurban pazarlarında yer alan kurbanlıkların zamlanmalarının yanı sıra kırmızı et fiyatları da yükselmeye başladı. Kasaplarda satışa sunulan kırmızı et fiyatlarında bir anda 40 liralık bir zam yapıldı. Buna göre yeni zammın ardından dana kıyma için kilo fiyatı 150 lira, bonfile etin kilosu 210 lira, kuşbaşı etin kilosu 160 lira antrikot ve kuzu pirzolanın kilosu ise 200 lira oldu. Bu durum, vatandaşların hem Kurban Bayramı için kurban kesememelerine hem de evlerine kırmızı et götürememelerine neden olmaya devam ediyor. 

Kırmızı Et Fiyatları Kurban Bayramı Yaklaştıkça Zamlanmaya Devam Ediyor!

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış