26 Haziran 2022 06:37 Güncelleme : 26 Haziran 2022 06:43

Kurtlar Vadisi'nin Sevilen Oyuncusu Osman Wöber Hayatını Kaybetti

Kurtlar Vadisi'nin Sevilen Oyuncusu Osman Wöber Hayatını Kaybetti

Kurtlar Vadisi dizisinin sevilen ve ilginç karakterlerinden birisi olan Deve Tuncay lakabıyla bilinen Tuncay Kantarcı rolünü canlandıran Osman Wöber, kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Oyuncunun vefat haberini rol arkadaşı ve ünlü oyuncu Zafer Algöz duyurdu.

Kurtlar Vadisi’nde ‘Deve Tuncay’ karakterine hayat veren ünlü oyuncu Osman Wöber’den hayranları üzecek haber geldi. Usta oyuncunun kalp krizinden hayatını kaybettiği açıklandı.

Acı haberi oyuncu Zafer Algöz, sosyal medya hesabından duyurdu. Algöz, yaptığı açıklamada “Sevgili arkadaşımız Osman Wober'ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

1960 Ankara doğumlu olan ve baba tarafından Avusturyalı olan Osman Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı.

Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu.

2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü.

Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan Kamyon’un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Etiketler

Gündem   Kurtlar Vadisi  

Yorumlar

1 Yorum Yapılmış
  1. Fatma Güngör

    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun amin

    26-06-2022 08:42
Reklamı Kapat