10 Şubat 2022 22:00 Güncelleme : 10 Şubat 2022 16:44

Kuruluş Osman 100 Yıl Daha İzlenir! Son Bölüm Resmen Ağızları Açık Bıraktı

Kuruluş Osman 100 Yıl Daha İzlenir! Son Bölüm Resmen Ağızları Açık Bıraktı

Son dönemlerin reyting rekortmeni Kuruluş Osman yine tüm seyirciyi ekran başına toplamaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre son dönemlerin en iyi dönem dizisinin Kuruluş Osman olduğu ortaya çıktı.

Özellikle ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede de yayınlanan Kuruluş Osman son dönemlerde halkın en ilgisini çeken dönem dizilerinin başında geliyor. Çekilmeye başlandığı tarihten itibaren Türk dizi sektörünün atını üstüne getiren Kuruluş Osman, son bölümünde de oldukça ilgi gördü. Atv ekranlarının vazgeçilmez dizi olarak da anılan Kuruluş Osman, halk tarafından yoğun ilgi ile izleniyor. Yer yer dizinin etkisiyle eline pala almış insanları da gözlemliyor olsak da Kurtlar Vadisi ve Arka Sokaklar’dan sonra en uzun süre devam edecek gibi gözüken dizilerin başlarında yer alıyor. 

Twitter Gündemi “Kuruluş Osman”

En son 81. bölümü ile ekrana gelen Kuruluş Osman, tüm nefesleri kesmeyi başardı ve tekrar bir reyting rekoruna imza attı. Kuruluş Osman’ın son bölümünde, Moğollar ve Geyhatu’ ya karşı destanlara konu olacak bir mücadele gerçekleştiren Osman Bey’in Tekfur Nikola’yı ele geçirmesi izleyici ile buluştu. Twitter’da da #VatanSevdalısıyız etiketi ile gündeme oturan Kuruluş Osman dizisi tekrar Türkiye ve dünya gündemine oturmaya devam etti. Tarihi kişilikler, aslında tarihten bağımsız olarak kurgulanarak dizi haline getirildiği de burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi ve günümüzdeki tarihi dizilerde yaşanan belki de tek sorun. Kurgu bir dizi olarak izlenildiğinde ise son derece dikkat çekici ve sürükleyici bir hale gelen bu dizi uzun yıllar daha ekranlarda olmaya ve reyting rekorları kırmaya devam edecek gibi gözüküyor. 

Twitter Gündemi “Kuruluş Osman”

Osman Bey, Tefur Nikola’ya Ne Yaptı?

Son bölümde yaşananlar ise dizeye olan ilginin artmasını sağlıyor. Osman Bey tarafından yaralanan Alemşah, handa yaptırdığı gizli oda neticesinde kıl payı kurtulurken, Moğalların ve Geyhatu’nun Söğüt’te oluşu Osman Bey’in bazı planlarında değişikliğe yol açtı ve Söğüt’ten ayrıldı. Yaşanan olaylar sonucunda ise Osman Bey ona aman dileyen Tekfur Nikola’yı bağışladı.


Etiketler

Dizi Haberleri  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış