Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşamını sürdüren Ayşenur Güven, amcasının oğlu Selahattin Sezer’den 6 yaşından itibaren cinsel saldırı gördü.  Ayşenur Güven cani kuzeninin saldırılarından kurtulmak için, 18 yaşına girer girmez Mustafa Güven ile nikah kıydı. Sezer’in cinsel saldırılarında eksiklik olmadı. Ayşenur Mustafa Güven’le evliyken bile bu saldırılara maruz kaldı.

Selahattin Sezer elinde birkaç fotoğraf ve video olduğunu öne sürdü. Ayşenur Güven bundan 2 yıl önce yaşadığı her şeyi kocasına, kardeşine ve dayısına anlattıktan birkaç gün sonra, geriye sadece eşine bıraktığı bir mektup kaldı. Sonra hayata gözlerini yumdu.

Sezer’in Ayşenur’a yaşattığı kabus gibi bir hayatın cezasını çekmesi için Ayşenur’un ailesi Sezer’den davacı oldu. Gözaltına alınan Sezer, çıktığı duruşmada tutuklandı. 14 yıl ceza alan Sezer’in itirazı üzerine dosya incelemeye alındı. Ceza almasına tek tanık olan Ayşenur Güven hayatta olmadığı için, dinlenilecek biri yoktu. Heyetin kararı yetersiz delil nedeniyle Sezer’in serbest bırakılması oldu. Dosyanın yeniden değerlendirilmesi için Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesine iletildi. Tekrardan davanın görülmesi üzerine 14 yıl hapis cezasının onaylanmasına karar verildi. Teslim olmayan Sezer, jandarma baskınıyla birlikte yakalandı. 20 Kasım’da hakim karşısına çıkan Sezer’in tutuklanmasına karar verildi. Fakat avukatı itiraz etti. İtirazını değerlendirmeye alan mahkeme heyeti, tekrardan Sezer’in serbest kalması yönünde karar kıldı.

 

 

Perdeleri açamıyoruz!

Ayşenur Güven’in Kardeşi Zehra Sezer, söz konusu tahliye kararına sitem etti. Selahattin Sezer’in kendi evlerine çok kısa bir mesafede olduğunu ve perdeleri bile açamadıklarını söyledi, Korku içinde tüm günlerini evlerinde geçirdiklerini ve kafesteki kuştan farklarının kalmadığını dile getirdi.

Anneleri Emine Sezer, kızı hakkında birkaç söylemek istediği şeyleri paylaştı. Çok üzgün günler geçiren anne, gözyaşlarını kontrol edemiyordu. Kızını ne kadar özlediğini, arkadaş gibi  ilişkilerinin olduğunu ve aralarında çok sıkı bir bağın olduğunu söyledi.