Pompalıyla vurularak öldürülen Deniz Baş, eşiyle bir süredir ayrı yaşıyordu. Deniz Baş’ı öldüren şahıs yerine, suçu eski eşi üstlenmiştir. Lakin kamera görüntülerine bakıldığı üzere cinayetin bir erkek tarafından işlendiği an be an ortada.

 

Acımadı!

Manavgat ilçesi’nin Kavaklı Mahallesi’nde gerçekleşen bu olayda, Deniz Baş kayınpederinin aynı zamanda eşininde kaldığı evin etrafındayken pompalı tüfek tarafından bir çok kez vuruldu. Aracı çevredeki duvarlara çarparak, ilerleme hali durdu. Sonrasın da gelen İtfaiye ekipleri, polis ekipleri ve ambulans ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Lakin bu Deniz Baş’ı hayata döndermek için yeterli bir çaba olmadı. Yapılan tüm uygulamalara karşı hiç bir sonuç göstermeyerek, hayatını kaybetti.

Ben yaptım!

Polis ekipleri tarafından yaşanılan olayın her açıdan incelenmesi durumunda, olayın derinine inilip, çok yönlü bir araştırma yapılması etkili oldu. Kendinin öldürdüğünü iddia eden ve suçu üstlenen Baş’ın eski eşi, gözaltına alındı.

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube, cinayeti işlediğini iddia eden eski eşi olmaksızın, yapılan çok kapsamlı araştırmalar sayesinde cinayetin bir erkek tarafından işlendiği biliniyor. Ardından Merve N.B nin yani eski eşinin akrabası olduğu iddia edilen cinayet zanlısı, aramalar sonucu tutuklanarak göz altına alınıyor.