Mansur Yavaş Melih Gökçek hakkında halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla mesnetsiz iddialar ortaya attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Yapmış olduğu suç duyurusunda Melih Gökçek’in resmi hesabından paylaşılan “su içerken dikkat et” ifadelerinin bulunduğu gönderilerin de ekran görüntüleri bulundu.

Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da içme suyunun kirli olduğu iddiasını ortaya atan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili olarak “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla asılsız iddialar ortaya attığı” iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Mansur Yavaş, konuyla ilgili Melih Gökçek hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılmasını ve bu kapsamda ceza almasını talep ediyor.

“Ankara’da İshal Salgını Büyüyor”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, “Sn. Yavaş sen atadığın ASKİ personelinin sözüne pek inanma. Su içerken dikkat et” “Ankara’da ishal salgını büyüyor” ifadelerinin bulunduğu gönderilerin ekran görüntüsü yer aldı.

İşte o gönderi: