18 Şubat 2022 08:45 Güncelleme : 17 Şubat 2022 16:59

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Sırrını Verdi! Sofralarınızdan Bunu Eksik Etmeyin

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Sırrını Verdi! Sofralarınızdan Bunu Eksik Etmeyin

Masterchef Mehmet Yalçınkaya sofraların büyük sırrını açıkladı. Bu ürünü sofranızdan eksik etmezseniz, şefliğe doğru büyük adımlar atabilirsiniz. Mutfakta neredeyse her yemeğin yanına yakışan bu ürün resmen kurtarıcınız olacak. İşte Masterchef Mehmet Yalçınkaya’nın verdiği o büyük sır!

Düşük şeker içermesinden kaynaklı genellikle diyet yapanlar ve kilo vermek isteyenler için önerilen avokado, yüksek lif oranı sayesinde probiyotik etkiye sahiptir. Son dönemde günümüzde sıklıkla görülen kolesterol problemi için yapılan kapsamlı araştırmalar da avokadonun oldukça destekleyici bir ürün olduğunu ve bu nedenle sıklıkla tüketilmesi gerektiğini dile getiriliyor. Çinko, demir, fosfor gibi birçok önemli içeriklere sahip olan avokado yemeklere de oldukça yakışıyor.

Masterchef Mehmet Yalçınkaya ise avokadonun Meksika’dan tüm dünyaya yayılan heyecanlı serüveni, avokadonun faydalarını ve avokado nasıl kullanılır? Sorularını cevapladı. 

Avokado Nereden Geliyor?

İlk etapta Meksika’da ortaya çıkmış olan avokado daha sonraları Meksika’dan Güney Amerika’ya ve dünyanın tüm bölgelerin yayılan bir tarihi ile bizleri karşılıyor. Genellikle avokado bir sebze mi yoksa meyve mi sorularını yönelten kişilere cevapları şu şekilde iletiliyor. Biyologlar meyve olarak tanımlar. Beslenme uzmanları ise avokadoyu beslenme programları kapsamında bir sebze olarak kişileri tanıtıyor. Oldukça sağlıklı olan bu besin çoğunlukta diyet ve benzeri zayıflama programlarında sıklıkla kullanılıyor.

Avokado Nereden Geliyor?

Avokadonun Faydaları

Formunu korumak ve diyet yapmak için pek çok kişinin tüketmiş olduğu avokado; antioksidan miktarı diğer sebze ve meyvelere göre oldukça yüksek. Kişilerin tansiyon problemlerini aşmasında ve dengelemesinde yardımcı olan avokado yüksek potasyum ve düşük sodyum içeriği sayesinde damar ve kalp sağlığı için oldukça faydalı.

İçerdiği düşük şeker sayesinde kilo vermek isteyenlerin neredeyse her öğünde kullandığı avokado; yüksek lif oranı sayesinde tam bir probiyotik etki sağlıyor. Günümüzde son dönemde yaygın olarak görülen kolesterol probleminin de önüne geçen avokado, destekleyici bir ürün olarak bu tür hastalıkların önüne geçilmesinde alternatif olarak kullanıyor.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış