Yasin Obuz  aşçılığa dair bir deneyimi olmamasına rağmen, elemelerdeki yemeğini çok güzel yaparak, cesaretine ve hırsına güvenerek MasterChef Türkiye’ye katılmaya hak kazandı. Tecrübeli ve uzun yıllar aşçı olan rakiplerinin arasında kendini geliştirmeye devam etti. Ve Yasin Obuz’dan tecrübeli isimleri eleyerek son 7 ye kalmayı başardı.

 

 

Gerçekten Kıbrıslı’mı?

Yaptığı danslarla, esprileriyle ve Kıbrıs’lı konuşma tarzıyla programın renkli isimlerinden biri oldu. Çoğu insan Obuz’un konuşma tarzına baktığı zaman Kıbrıs’lı olduğunu sanıyor. Lakin Yasin Obuz Diyarbakırlı bir yarışmacı. Daha önce yemekteyiz programında da başarılar getiren Obuz’un, orda da aynı şiveyle konuştuğunu görüyoruz.

Program dışında, günlük yaşantısında düzgün bir diksiyonla konuştuğunu iddia eden bir takım insanlar var. Tanınmak için ve reyting için yaptığı söyleniyor.

Yasin Obuz’un gerçek şivesinin bu olmadığını kanıtlayan delillerden biri de, yıllar önce yapılan kısmetse olur programıydı. Kısmetse Olur yarışmasına kısa bir süre katılan Obuz, gayet diksiyonu düzgün ve kaliteli bir konuşma tarzına sahip. Bu sahneleri izleyen vatandaşlarda şok etkisi yarattı.

 

 

Yakın arkadaşı kim?

Ankara’da yaşadığı süre de Taner Tolga Tarlacı isimli, Survivor’un ilk sezonlarında 2. olan şahıs ile samimi bir arkadaşlıkları olduğu iddia edildi. Ve Taner ile Yasin’in youtube ve bazı sosyal medya hesaplarında birlikte çok videoları olduğu kanıtlandı.