Suudi Arabistan sınırları içerisinde yer alan Medine’de gerçekleşen söz konusu patlamanın bir benzinlikte olduğu bildirildi. İnsanlar üzerinde büyük korkuya sebep olan patlamanın görüntüleri kameralara yansıdı.

 

Feci Patlama!

Patlama yaşandıktan sonra insanların korku içinde şaşkın davranışlar sergilediği görüldü. Çoğu insanın ise patlamanın yaşandığı benzinlik çevresinde, araçlarının park halinde olduğu görüldü. Araç sahipleri yaşadıkları korku ve panik sebebiyle, olay yerinden koşar adımlarla kaçtılar.

Sosyal Medya Çalkalandı

Benzin istasyonunda yaşanılan patlama esnasında zeminin havaya uçması sebebiyle, görüntüler çok hızlı bir şekilde sosyal medyada yayıldı. Patlamanın ne sebeple gerçekleştiği henüz bilinmiyor.

Patlamada ölü ve yaralı olmadı

Oluşan korkunç patlama esnasında, patlamanın olduğu yerde herhangi bir insan olmaması, can ve mal kaybı yaşanmasının önüne geçti. Patlamanın, LPG deposundan kaynaklı olduğu söylenirken yapılan detaylı incelemeler sonucunda patlamanın kaynağının bu olduğu doğrulandı.

Feci Patlamanın Kayıtları

İstasyonda bulunan kameralar, patlama esnasındaki görüntüleri kayıt altında aldı. Benzinlikte zeminin havaya uçtuğu görüntüler, sosyal medyada hızlı bir şekilde yayıldıktan sonra paniğe neden oldu. Patlamanın kutsal topraklarda gerçekleşmesi sebebiyle, bir takım insan tarafından yapılan sert yorumlar büyük tepki aldı.