Milli futbolcumuz Merih Demiral, dün oynanan Roma karşılaşmasında 3. dakikada gol atarak takımını 1-0 öne geçirmiş, maçın 15. dakikasında ise sakatlanarak oyundan çıkmıştı. Merih’ten bugün kötü haber geldi.

Milli oyuncunun sol diz ön çapraz bağlarının koptuğu ve sahalardan 6 ay uzak kalacağı açıklandı. Performansıyla göz dolduran Merih’in sakatlığı için Sarri “durumu ciddi gözüküyor” demişti. Performansıyla beğeni alan Merih’in Avrupa Şampiyonası’na yetişmesi ise belirsizliğini koruyor. Öte yandan sosyal medyadan Merih’e geçmiş olsun mesajları yağıyor.

Son Dönemde Performansıyla Beğenileri Toplamıştı

21 yaşındaki milli oyuncumuz Merih, Alanyaspor’dan ayrılarak İtalya’nın yolunu tutmuştu. Sassuolo takımına transfer olan Merih, oradan da sezon başında Juventus’a gitmişti. A milli takımımızla Avrupa Şampiyonası elemelerinde müthiş bir performans sergileyerek ilgi çeken Merih, son dönemlerde de Juventus’ta oynadığı futbolla beğenileri topladı. Merih’in a milli takımımızın katılacağı Euro 2020’de oynayıp oynayamayacağı ise belirsiz. Merih’in Euro 2020’ye yetişmesinin zor olduğu kaydedildi. Çekilen MR sonucu Merih’in Euro 2020’de oynamasının zor olduğu ifade edildi.