Belediye’de çalışmak isteyen ve işsiz, kariyer tercihi yapamamış vatandaşlar için büyük bir fırsat doğdu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı sayfasında Mersin Büyükşehir Belediyesi güzel bir kariyer fırsatı yayınladı. İlana göre 35 yaşını doldurmamış üstelik KPSS şartsız 55 personel alımı yapılacak.

Belediyeler gerek mesai saati gerek sosyal avantajları ayrıca dolgun ve düzenli ödenen maaşları ile bir çok vatandaşımızın işe girme hayali kurduğu bir kurum. Ayrıca yapısal olarak büyük değere sahip belediyelerde çalışmak bir çok kişi tarafından imajlı, prestijli bir kariyer olarak da görülüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırmak üzere 55 personel alımı gerçekleştirecek.

Şoför Alımı Yapılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Bilim Ulaştırma Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Şoför alımı yapılacağı aktarıldı.  Bilindiği üzere şoförler belediyelerin vazgeçilmez personellerinden birisidir 35 yaşını doldurmamış olma şartı ize Mersin B.B’nin uzun soluklu çalışma arkadaşları aradığına işaret ediyor. Kariyerinize burada başlamak ya da devam etmek ileride güzel bir kıdem tazminatı ile rahat bir emeklilik yaşamanızı sağlayabilir.

Şartlar Nedir?

  • En az lise veya dengi okul mezunu olması,
  • 35 Yaşından gün almamış olması,
  • Sabıka kaydı bulunmaması,
  • Eski tip E yeni D sürücü belgesine sahip olması,
  • SRC3-4 Mesleki yeterlilik belgesine sahip olması,
  • Psikoteknik yeterlilik belgesine sahip olması,
  • Sağlık açısından şoförlük yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmaması,
  • Belediye İtfaiye Yönetmelik Hükümlerinde geçen itfaiye teşkilatının görev, çalışma düzeni ve itfaiye personelinin özelliklerine uygun.

Başvuru Tarihi Nedir? Nasıl Başvurabilirim?

Başvurular başladı bile! 1-5 Eylül arasında Mersin Büyük Şehir Belediyesi şartları sağlayan adayların başvurusunu alacak ve daha sonra değerlendirerek kendilerine dönüş yapacak. Başvurular online olacak ve Mersin B.B’nin internet sitesi üzerinden kolayca yapılabilecek, herkese bol şans dileriz!

Başvuru İçin Tıkla!