Türkiye’de etkili olan fırtına; yağışlarla birleşip felakete yol açtı. Mersin’de son günlerde etkili olan yağış ve fırtına , sel ile toprak kaymasına sebebiyet verdi. Yaşanılan olaylar sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. Erdemli ilçesi’nde meydana gelen toprak kaymasında, 62 yaşındaki İbrahim Öngel hayatını kaybetti. Mut ilçesinde ise bir araç dereye uçarak sel sularına  kapıldı.

Araçta 32 yaşındaki Yunus Gök’ün bulunduğu ve hayatını kaybettiği bildirildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yoğun çalışmaların sürdürüldüğünü ve yağışların gece yarısına kadar süreceğini belirtti.  Ekiplerin teyakkuzda olduğu Mersin’in Çeşmeli Mahallesi’nde 6 kişinin yaşadığı bir baraka da toprak kayması sebebiyle yıkıldı.

Olayda 5 kişi kurtulurken, 62 yaşındaki İbrahim Öngel hayatını kaybetti. İtfaiye ve AFAD ekipleri büyük bir çalışma yürüterek Öngel’in cansız bedenine ulaştı. ‘Kırmızı Kod’ uyarısının yapıldığı ilde MESKİ (Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi) ekipleri önlemler almaya başladı. Fırtına sebebiyle de 8 yük gemisi karaya yanaşmak zorunda kaldı.

Taşucu Limanı ile Boğsak Koyu arasında bir yere yanaşan gemiler bu alana demir attı. 2 küçük teknenin ise battığı bildirildi. Mut ilçesinde de Ali Büyükgüdük adlı bir kişi aracıyla giderken dereye uçtu. 42 J 9555 plakalı aracın sürücüsü olan Büyükgüdük’ün yaralı olarak kurtarılarak tedavi altına alındığı açıklandı. Ali Büyükgüdük’ün yanında olan Yunus Gök adlı vatandaş ise sel sularına kapıldı. AKUT ve itfaiye ekipleri arama-kurtarma çalışmaları sonucunda Gök’ün cansız bedenine ulaştı. Cesedin 700 metre ilerde bulunduğu, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na iletildiği belirtildi.