Mesut Özil Fenerbahçe’ye mi Geliyor? Resmi Açıklama Yapıldı

Sarı Lacivertli kulüp, Arsenal'da forma giyen Türk asıllı Mesut Özil'in Fenerbahçe forması giyip giymeyeceğiyle ilgili olarak resmi açıklama yaparak taraftarlarını ve kamuoyunu bilgilendirdi.
Mesut Özil Fenerbahçe’ye mi Geliyor? Resmi Açıklama Yapıldı
Gündem, Spor 10 Temmuz 2019 14:06

Hem İngiliz hem de Türk basının da sık sık dile getirilen futbol haberlerinde, Fenerbahçe’nin Mesut Özil’i kiralamak için harekete geçtiği, Arsenal’dan alınan yıllık 13.500.00 €’luk ücretin 8.000.000 €’luk bölümünü Fenerbahçe’nin verebileceği, kalanını ise Arsenal’in karşılayabileceği sık sık dile getiriliyordu.

Bu haberlere istinaden Sarı – Lacivertli kulüp konuyla ilgili resmi açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

Son haftalarda git gide artarak gündem olan Mesut Özil iddialarıyla ilgili durumu açıklığa kavuşturmak istediklerini belirterek başladıkları açıklamada, böyle bir şeyin her iki taraf içinde mümkün olmadığını aktardı.

Mesut Özil’in hem kariyeriyle hem de karakteriyle yurt dışında Türkiye’yi en iyi temsil eden isimlerden biri olduğu belirtilen açıklamada, Fenerbahçeli kimliğiyle de tanınmasının çok önemli ve büyük bir değer olduğunu fakat Fenerbahçe’nin hiçbir şekilde Özil ile alakalı bir girişimde bulunmadığını, Mevcut ekonomik şartlarda böyle bir adım atılmasının her iki taraf için asla mümkünatının olmadığı da açıklandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da 20 Haziran tarihinde gerçekleştirilen WinWin programına konuyla ilgili olarak bir takım açıklamalar yaptığı hatırlatılarak kısa vadede böyle bir şeyin gerçekleşemeyeceğini dile getirdikleri vurgulandı.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com