Meteoroloji Bölge Bölge Uyarıda Bulundu! Gök Gürültülü Sağanak Yağış…

Türkiye, yağışlı havanın etkisi altına girmeye başladı. Yunanistan ise fırtına ile adeta sarsıldı. Ülke genelinde bugün de birkaç bölge üzerinde sağanak yağış hızla devam edecek. Doğu bölgelerde ise yine hava sıcaklıkları yukarı doğru çıkmaya başlayacak.
Meteoroloji Bölge Bölge Uyarıda Bulundu! Gök Gürültülü Sağanak Yağış…
Güncel, Yaşam 11 Temmuz 2019 11:44
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Yapılan son değerlendirmeler neticesinde; Marmara, İç Ege, İç Anadolu bölgesinin kuzeybatısı, batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz bölgesinin Toroslar kesimiyle Kırşehir, Yozgat, Isparta ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek olduğu tahminler arasında yer alıyor. Yağışların; Marmara bölgesinin güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Tekirdağ ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli bir şekilde kendini göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminler neticesinde, hava sıcaklığının Türkiye’nin kuzeybatı bölgesinde tamamıyla 3 ila 8 derece arasında azalış göstereceği, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik meydana gelmeyeceği söylendi.

Rüzgarın genel olarak ülkenin batı ve güneybatı yönlerinden etkisini göstereceği, kuzeybatı bölümlerinde ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği, Marmara’nın kuzey ve batısıyla Kuzey ege kıyılarında ise kısa süreli kuvvetli, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Andolu ve Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde ise kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde meydana geleceği bildiriliyor.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com