26 Haziran 2022 07:47 Güncelleme : 26 Haziran 2022 07:49

Meteoroloji uyardı! İstanbul başta olmak üzere bir çok şehire yağmur ve çamur yağışı uyarısı

Meteoroloji uyardı! İstanbul başta olmak üzere bir çok şehire yağmur ve çamur yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu raporunu yayınladı. Buna göre çok fena sağanak yağış geliyor ve yağışın yeni haftada devam edeceği bildirildi. Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde çok kuvvetli yağış bekleniyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. İşte bölge bölge son durum...

Meteoroloji'den yeni hava durumu açıklaması geldi. İç ve batı kesimlerde sıcaklığın 1 ila 3 derece artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalacağı bildirilirken çok kuvvetli sağanak yağışın geldiği açıklandı. 

Meteoroloji'den yeni hava durumu açıklaması geldi. İç ve batı kesimlerde sıcaklığın 1 ila 3 derece artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalacağı bildirilirken çok kuvvetli sağanak yağışın geldiği açıklandı. 

Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kırklareli'nin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışa dikkat: Yağışların, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Karabük, Bolu, Düzce, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Bingöl, Muş, Ağrı, Hatay kıyıları ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli, Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 

Kuvvetli rüzgar etkili olacak:Rüzgarın; Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Orhan Şen tek tek sıraladı

Uzman isim Orhan Şen'den de bir açıklama geldi: Bugün Kuzey ve Doğu bölgeleri yağış alacak. Karabük, Bolu, Düzce, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Bingöl, Ağrı, Hatay ve Siirt ara sıra kuvvetli Kastamonu Bartın civarı daha kuvvetli. Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da çamur yağabilir. Suriye Irak tan toz taşınımı var.

 

Pazartesi ve Salı gününe dikkat!

Orhan Şen şöyle devam etti: Pazartesi ve Salı gününe dikkat! Sahil ve iç kesimlerde şiddetli aşırı yağışlar var. 

Marmara: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin doğu kesimleri ile Kırklareli'nin kuzeyi ve İstanbul çevrelerinin kısa süreli mevzi sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, yarın zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı, kuzey ve doğusunun zaman zaman çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bolu, Karabük, Düzce ve Sinop çevrelerinde kuvvetli, Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Samsun, Rize'nin iç kesimleri, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu:Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzey ve batısı ile Muş, Bingöl, Bitlis ve Ağrı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (50-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu:Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış