Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan bilgilere göre, tüm ülke genelinde yağış beklenmiyor. Batı bölgelerde parçalı bulutlu hava etkisini gösterecekken, diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık havanın etki göstermesi tahmin ediliyor.

Marmara Bölgesi, İç kesimler ve doğu bölgelerinde yer yer pus ve sis meydana gelmesi beklenirken, İç Anadolu bölgesinin kuzeydoğu kesimleriyle, Doğu Anadolu bölgesinin kuzey bölümlerinde hem sabah saatlerinde, hem de gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Özellikle araç sürücülerinin buna dikkat etmesi gerekiyor.

Hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde. Rüzgar, genel olarak güney yönlerden esecek. Sadece Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kuzey yönlerden orta ve hafif kuvvette esecek.

Kar Geliyor

Özellikle pazartesi için tahmin edilen kuvvetli yağış, Trakya’dan başlayarak bölgeyi tamamıyla etki altına alacak ve sıcaklıklarda ciddi düşüşler meydana getirecek. Rüzgarın karayele dönmesi beraberinde haftanın 2.yarısı itibarıyla hem kuzey, hem de iç kesimler bu düşüşten etkilenecek.

Sadece sıcaklıklarda düşüş görülmeyecek. Bunun yanı sıra kuzey ve iç kesimlerde yağışlar hem kara, hem de karla karışık yağmura dönecek.