Yapılan değerlendirmeye göre meteoroloji den gelen bilgilere göre, Türkiye genelinde kavurucu sıcaklar etkili olmaya devam edecek ve yağış olmayacak.

Bir çok insan bu sıcakların ardından bir yağış olabilir beklentisi içerisinde idi,  her zaman Ağustos’un bitmesiyle yavaş yavaş sonbaharın ayak sesleri duyulmaya başlayan ülkemizde bu sefer kavurucu sıcaklar hız kesmedi ve meteoroloji den gelen habere göre sıcaklar devam edecek ve yağış olmayacak. Ülke genelinde yağış beklenmezken Doğu Karadeniz kıyılarının parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca meteoroloji den gelen bilgilere göre sıcaklıklarda mevsim normali üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyılarında güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Dünya’da 2020 yılı bizi şaşırtmaya devam ederken bir çok olağan durumda tersine döndü. Virüs, ekonomi vb. etkenlerden sonra şimdi de hava durumları bu beklenmedik olaylar kervanına katılacak gibi duruyor. İşte bazı şehirlerimizde beklenen hava durumu tahminleri.

İllere Göre Hava Durumu Tahminleri

İSTANBUL 23°C, 31°C Az bulutlu ve açık

ANKARA 20°C, 36°C Az bulutlu ve açık

İZMİR 23°C, 36°C Az bulutlu ve açık

ANTALYA 26°C, 33°C Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 21°C, 26°C Az bulutlu ve açık

TRABZON 22°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM 12°C, 31°C Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR 21°C, 41°C Az bulutlu ve açık