MHP Cephesinden Akşener’e Cevap Gecikmedi!

MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman, Ülkü ocaklarından hiçbir zaman haydut çıkmadığını ve çıkmayacağını belirterek, Ülkü Ocakları'nın ne yaptığını ve ne söylediğini bilen, nereye ulaşma arzusunda olduğunun bilincindeki kişilerle doldu olduğunu anlattı.
MHP Cephesinden Akşener’e Cevap Gecikmedi!
Gündem, Yaşam 6 Ağustos 2019 16:34

Büyükataman, İYİ Parti’yi “bir siyaset kazası” olarak değerlendirerek Akşener’den için, “İP’in ucundaki hanımefendi” olarak bahsetti. Akşener’in haydut aramaya devam etmeye karar vermesi durumunda ilk olarak İYİ Parti kadrolarına bakması gerektiğini de aktardı.

Büyükataman, yapmış olduğu yazılı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partinin haftasonu gerçekleştirilen kongresinde, Ülkü Ocakları ile ilgili olarak kullandığı olumsuz tavırları derlediğini anlattı.

CHP Genel Başkanı ve Akşener’in ülkücülük ve milliyetçilikle ilgili yaptığı tariflere yönelik “körlerin fili tarif etmesi” yakıştırmasında bulunan Büyükataman, Türk milliyetçileri ve ülkücülerinin Kılıçdaroğlu ile Akşener’e acınası gözlerle baktığını anlattı.

Büyükataman, Türk milliyetçiliğinin tanımını yaparak, Türk milliyetçiliğinin Türkiye için koruyucu kalkan görevinde olduğunun da altını çizdi.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com