MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 12 Eylül Darbesiyle İlgili Açıklama Yaptı!

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 12 Eylül 1980 tarihinde yaşanan darbenin 39. yıldönümünde açıklama yaparak, 1980 darbesinin Türkiye’nin gelişim sürecinde büyük sekte meydana getirdiğini belirtti.

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 12 Eylül Darbesiyle İlgili Açıklama Yaptı!
12.09.2019 - 10:06
619
A+
A-

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 12 Eylül 1980’de meydana gelen darbenin, 39. yıl dönümünde bir takım açıklamalar yaptı.

12 Eylül günü, 1960 ve 1971 yıllarında meydana gelen askeri müdahale sonrasında; 12 Eylül 1980 tarihinde askeriyenin yönetime el koyması ile birlikte başlayan 3. askeri darbenin 39. yıldönümüne girdiğimizi ileten Tok, bu müdahaleyle birlikte Türkiye’nin gelişim sürecinde sekte yaşandığını ve gelişmişlik açısından uzun süre ilerleme yerine gerileme sürecinin başladığını vurguladı.

Bu duruma şüphesiz en çok, ülkenin birlik ve beraberliği üzerinde oyunlar oynayarak bunu bozmayı kendine görev edinen, iç ve dış mihrakların sevindiğinin de altını çizdi.

MHP İl Başkanı Tok, her ne olursa olsun meşru olmayan bir eylemi desteklemenin asla mümkün olmadığını ifade etti. Demokrasi ve milli iradenin bulunduğu bir noktada, sorunların çözümünün de kesinlikle demokratik yollarla yapılması gerektiğini iletti. 1944 yılında işkence görenlerinde, şehit edilenlerin de Türk milliyetçileri olduğunu, en ağır bedeli ödeyenlerin ülkücüler olarak kendileri olduğunu da belirtti.

Bir de bunlar yetmiyormuş gibi 12 Eylül 1980 tarihinde yok edilmeye çalışıldıklarını anlatan Tok, yıllar sonra bir kez daha suçlama yapmanın oldukça aşağılık bir anlayış sonucu yaşandığını anlattı.

12 Eylül’ün tüm yönleriyle müsebbipleri, bugün utanmadan mağdur rolü oynamaktadır diyerek açıklamalarına devam eden Tok, Ülkücüler olarak kendilerinin her dönem ezilmeye, yıldırılmaya ve öldürülmeye çalışılan bir hareketin mensubu olduklarını; acılarının dava içerisinde kendilerinin rütbesi olduğunu ifade etti.

Ülkücülere karşı gerçekleştirilmiş olan bu aşağılık eylemler karşısında kimsenin kendilerinden sakinlik ve sessizlik beklememesi gerektiğini de sözlerine ekleyen MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak milletin önünde bulunan bu zor ve oldukça sıkıntılı dönemde Türk Milleti’nin huzur, güvenlik, birlik ve bin yıllık kardeşliğini korumak, ileriye taşımak adına üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını bu konuda azimli ve kararlı olduklarını da belirtti.

Taşıdıkları bayrağın, temsil ettikleri mukaddes Türk Milliyetçiliği davası uğrunda, komünist ve bölücü hainlerin kurşunlarıyla şehitler ordusuna katılan Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Çakıroğlu’na kadar şehitlik makamına ulaşan yüzlerce abi ve kardeşlerinin ruhaniyetlerinin de şuanda kendileriyle birlikte olduğunu bildiklerini söyledi.

Ülkücü harekat bünyesinde bulunan ve şehit edilen gençlerin tamamının eğitim seviyesi yüksek, vasıflı kişiler olduğunu belirten Tok, hiçbiri imanından, vatanından ve millet sevgisinden taviz vermedi dedi.