Bolu’da ikamet etmekte olan Fettah G. isimli sapık dede yıllarca öz torununa cinsel istismarda bulundu. Son olayda ise torununa alkol içirip, cinsel istismarda bulundu. Şikayet edilen Fettah G., 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 33 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı. Z.T ise yıllarca yaşadığı şeyleri hiçbir zaman unutmadığını, sürekli tehdit edildiğini ve korkusundan hiçbir şey diyemediğini ifade etti. Psikolojisinin her geçen gün bozulduğunu söyleyip yaşadıklarını ailesine anlattı.

Bolu’da lise öğrencisi olan Z.T, 4 yıl önce dedesi Fettah G. tarafından sürekli cinsel istismara uğradığını ailesiyle paylaştı. Dedesinin kendisine alkol içirip cinsel istismarda bulunduğunu söyleyerek, geçen yıl ailesiyle beraber şikayetçi oldu. Fettah G. tutuklanırken aynı zamanda “cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, sağlık için tehlike madde temin etme, çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından dolayı dava açıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Fettah G., torununun psikolojik sorunları olduğunu ve alkol içirip onu sakinleştirmek istediğini ifade etti. Torunuyla ilişkiye girmediğini, öpmediğini söyledi. Amacının ise torununa yardım etmek istemesi olduğunu dile getirdi.

UNUTAMIYORUM!

Uğradığı cinsel istismar yüzünden psikolojisinin hat safha da bozulduğunu söyledi. Dedesinin sürekli kendisini kandırıp, alkol içirdikten sonra kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini belirtti. Korktuğundan dolayı kimselere bir şey diyemediğini, psikolojisinin ciddi miktarda bozulması sonucu ailesine sapık dedesinin yaşattıklarını anlattı.

Mahkeme heyeti, Fettah G.’nin torunu Z.T’ye bir çok kez cinsel istismarda bulunduğu kanaatine vardı. Zincirleme şekilde sürekli cinsel istismarda bulunması, alkol içirmesi ve kişiyi hürriyetinden yoksul kılma suçlarından 33 yıl 7 ay hapis cezası verildi.