İYİ Parti Lideri Akşener, Millet İttifakı ile ilgili bir takım açıklamalar altına imza attı. Son dönem içerisinde ittifakın çatırdadığına ve dağılma yaşanacağına ilişkin iddialara canlı yayında cevap veren ve açıklama yapan Akşener, Millet İttifakı’nın bozulup bozulmayacağına ilişkin sorulara göz atıldığında ağırlıklı olarak Cumhur İttifakı destekçisi olan gazetecilerin öne çıktığını, bu gazetecilerin fantezilerine uygun sorularla karşı karşıya kaldığını gördüğünü belirtti.

İYİ Parti Lideri Akşener, FOX TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya tarafından sorulan sorulara cevap verdi. Küçükkaya, Akşener’e Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın dağılabilmesi açısından devlet istihbarat elemanlarını araya soktu mesajını gösterip sordu.

Bunun ardından açıklama altına imza atan Akşener, Kılıçdaroğlu ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını; bunu hangi bilgiler ışığında söylüyor bilmiyorum ama ittifakın bozulup bozulmayacağına ilişkin sorularda ağırlıklı bir şekilde Cumhur İttifakına yakın olan gazetecilerin fantezilerine uygun sorularla karşılaştıklarını gördüğünün altını çizdi.