Müge Anlı Sorduğu “İstiklal Marşı” Sorusuyla Geceye Damgasını Vurdu!

ATV Ekranlarında yayınlanan ve Müge Anlı tarafından sunulan "Güven Bana" isimli yarışma programında dün yaşanan" İstiklal Marşı " gerilimi tepki topladı. İstiklal Marşı ile ilgili soruda ilk 2 kıtada kaç kez Millet kelimesinin geçtiği soruluyordu. Yarışmacılar uzun süre boyunca bilemeyince Müge Anlı'da, seyirciler de tepki gösterdi.
Müge Anlı Sorduğu “İstiklal Marşı” Sorusuyla Geceye Damgasını Vurdu!
Gündem, Magazin 12 Temmuz 2019 13:44

ATV ekranlarında her Perşembe yayınlanan, Müge Anlı’nın sunduğu “Güven Bana” isimli farklı konsepti olan bilgi yarışması, dün akşam yayınlanan yeni bölümüyle sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yarışmacılar Pınar Sarıkaya ve Mete Atakan’a İstiklal Marşı ile ilgili soru yöneltildi. İlk iki kıtasında kaç kez “Millet” kelimesi geçiyor sorusu üzerine takılıp kalan yarışmacılar Müge Anlı ve seyircilerin tepkisiyle karşı karşıya kaldı. Ekran başındaki izleyiciler ise sosyal medya üzerinden tepki gösterdiler.

Sorunun cevap şıklarında “1,2,3,4” yer alıyordu. Yarışmacılar uzun süre düşündükten sonra doğru yanıtı verdiler. Yarışmacıların İstiklal Marşı’nı doğru okuyamaması ve kendi aralarında kısa süreli kaos yaratmaları Müge Anlı’yı sinirlendirdi.

Müge Anlı bu durum karşısında, bunu seyircilerin izlediğini ve kimsenin 2 yarışmacıyı eleştirmesini istemediğini belirterek, “ciddi bir şekilde biriniz okuyun diğeriniz sayıyı tutun” uyarısında bulundu. Ardından ise İstiklal Marşı’nın kelimelerini yanlış söylediklerini belirtti.

Bunun üzerine yarışmacılar soruya cevap verebilmek için İstiklal Marşı’nı okumaya çalıştı fakat yüksek heyecan sebebiyle onu da doğru okuyamadılar ve araya tekrardan Müge Anlı girdi.

Müge Anlı yarışmacıların hatırlayabilmesi için İstiklal Marşı’nın ilk dizesini okudu. Ardından yarışmacılar Şıklarda yer alan 3 cevabının doğru olduğunu belirtseler de Müge Anlı’nın tepkisinden kurtulamadılar.

Yarışmacılara sitemkar bir şekilde “Size hiçbir şey söylemek istemiyorum” diyen Müge Anlı; İstiklal Marşı’nın ilk kıtasını içten bir şekilde okuyarak “sizden bunu beklerdim” dedi.

Soruya yanıt veren kadın yarışmacı ise bunun kendisi için büyük bir utanç kaynağı olduğunu dile getirdi.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com