Gündem gene bir kadın cinayeti ile sarsılıyor, izleyenlerin göz yaşını tutamadığı Aleyna Çakır’ın ölümüne dair detaylar ortaya çıktı. Kızının şüpheli ölümü üzerine acılı aile Müge Anlı’ya konu olarak olayın aydınlatılmasını istedi, aile kızının ölümüne intihar süsü verildiğini düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde intihar ettiği ifade edilen genç kız Aleyna Çakır’ın, erkek arkadaşı Ümit Can Uygun tarafından dövülerek videoya alındığı ve instagram üzerinden canlı yayında yayınladığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Bu görüntülere rağmen cinayet ile suçlanan Ümit Can Uygun herhangi bir ceza almadı.

Görüntüler üzerine sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüştü, çevresi tarafından Aleyna Çakır olarak bilenen 21 yaşındaki genç kadının gerçek ismi Sema Esen, Esen ailesi kızlarının bir kadın cinayetine kurban gittiğini bu cinayetin kızlarının eski sevgilisi Ümit Can Uygun tarafından gerçekleştirildiğini ve intihar süsü verildiğini iddia ediyorlar. Bu iddiaları kanıtlamak üzere Müge Anlı’nın programına katılan acılı aile, Türkiye’nin içini ağlatmaya devam ediyor.

Tırnaklarında Erkeğe Ait DNA Bulundu

Aleyna’nın tırnakları arasından bir erkeğe ait olduğu söylenen DNA tespit edildiği bildirilmişti. Ayrıca programa katılan ve ismini vermek istemeyen izleyici, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aleyna Çakır’ın ölümünden bir gün önce 23:00 sularında sokakta bir aracın durduğunu, aracın içinden Aleyna Çakır ile sevgilisi olduğu öne sürülen Uygun’un alkollü olduğunu ve kavga ettiğini söyledi.

Ayrıca programa başka bir ismini vermek istemeyen izleyicide dahil oldu. Aleyna’nın arkadaşı olduğunu iddia eden telefon konuğu beraber çalıştıklarını dile getirdi. Ümit Can’ı çok iyi tanıdığını ve daha önce pek çok kez Aleyna’yı darp ettiğini, bu durumunda herkes tarafından bilindiğini aktardı.

Ümit Can’ın İtirafı!

9 Eylül günü Aleyna’nın arkadaşı yayına bağlanarak ‘Aleyna’yı öldürdüm sizi de öldürürüm, kimsenin de ruhu duymaz’ dediğini aktardı.