Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek yüksekokulu’nda Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü Kozmetik Teknolojileri Programı’nda görev yapan Doç Dr. İbrahim Kıvrak, yemek molası vererek dışarı çıktı. Makamına tekrar döndüğünde, kapısının altından içeriye zarf bırakıldığına tanıklık etti. Zarfı kontrol etmek için açan ve içinde beyaz tozumsu madde gören Kıvrak, derhal sağlık ekiplerine haber etti. Olay yerine durumun tehlikeli bir girişim olabileceği düşüncesiyle, polis, sağlık ve AFAD ekipleri gönderildi.

Binadaki görevliler Tahliye Edildi

Koruyucu kıyafetler ile gelen AFAD ekipleri, incelemek için zarfı aldı. Sağlık ekipleri ise müdahalesini, odada bulunan Kıvrak ve diğer 2 kişiye koruyucu maskeler ve elbiseler dağıtarak yaptı. 3 katı olan binanın görevlileri, tehlikeye karşı alınan önlem gerekçesiyle tahliye edildi.

Binanın tamamı incelenmek üzere karantinaya alındı. Üzerlerinde maskeler ve koruyu elbiseler ile MSKÜ hastanesine sevk edilen Kıvrak ve diğer 2 kişinin, kontrol amacıyla kan ve idrar örnekleri istenildi. Verilen örneklerin incelenmesi sonucunda testler temiz çıksa da, tedbiri elden bırakmak istemeyen sağlık ekipleri, şüphelilerin kontrolü için müşahede kararı alarak, hastanede tutuldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek yüksekokulu’nda ise yapılan incelemeler sonrasında tehlikenin olmadığı tespit edilerek karantina hali sonlandırıldı.

 

Şakayı Yapan İki Görevli Gözaltına Alındı

Üniversitede yaşanan paniğin sebebi araştırılırken, polis güçleri H.A.A ismindeki öğretim üyesi ve Y.Ç isimli öğretim görevlisinin yaptığını tespit ederek, gözaltına aldı. Her iki şahısta emniyette bulundukları ifadede, hocaları olan Doç Dr. İbrahim Kıvrak’ı çok sevdiklerini söyleyip, amaçlarının küçük bir şaka olduğunu belirttiler. Olayın bu boyutlara taşınacağının farkında olmadıklarını ve pişman oldukları yönünde ifade veren 2 görevli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.