Uzun süredir CHP yönetimi ve İnce’nin arasında anlaşmazlıklar olduğu görülüyor, Muharrem İnce bir süre önce bir hareket başlatacağını duyurmuştu. İnce bugün Sivas’ta başlatacağı ‘Memleket Hareketi’ öncesinde İstanbul Havalimanı’nda konuştu.

CHP’nin son Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında, adaylığının ilk gününden bu güne kadar tartışmalar son bulmuyor. Dobra yapısıyla Muharrem İnce hiçbir polemikten geri kalmıyor.  Bu seferde bir hareket ile gündem de olan Muharrem İnce bugün Sivas’tan ‘Memleket Hareketi’ni başlatıyor. Muharrem İnce hakkında bir parti üyesi ihraç dilekçesini partisinin disiplin kuruluna sunmuştu VIP bölümüne girişi öncesi soruları yanıtlayan İnce bu olay hakkında habercilere, “Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum” yanıtını verdi.

“İtirazı olmamasına teşekkür ederim”

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Hareketi ile ilgili ‘itirazımız yok’ değerlendirmesi için, “İtirazı olmamasına teşekkür ederim” diyerek yanıt verdi.

İnce ve Kılıçtaroğlu bu zamana kadar birebir bir polemiğe girmedi ya da birbirleri hakkında ciddi eleştirilerde bulunmadılar. İnce’nin CHP yönetimi ile arasının açık olduğu su götürmez bir gerçekken aslında çatlakların düşünüldüğü kadar derin olmadığı gözüküyor.

Devlet Bahçeli’den Destek Almıştı

Geçtiğimiz haftalarda Muharrem İnce, basın karşısına geçerek uzun bir açıklamada bulunmuştu. Seçim günü nerede olduğu gibi soru işaretlerine açıklık getiren İnce, CHP yönetimine sitem etmişti ve ona yetirince destek olmadıklarını belirtmişti. Başlatacağı hareketin Türkiye’de yeni bir dönem açacağına inan İnce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından da olumlu desteğin odağı olmuştu. MHP Genel Başkanı, Muharrem İnce’nin, CHP’yi tekrar Atatürk’ün yoluna sokacağını ve Milli yapısını tekrar kazandıracağını dile getirmişti.