Bilindiği üzere Muharrem İnce, CHP’den ayırılıp yeni bir parti kurma eşiğinde, Muharrem İnce Partisini kurmadan önce ülkenin tüm şehirlerini dolaşacağını dile getirmişti. ‘1000 Günde Memleket Hareketi’ başlatan Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi’ otobüsünün fotoğrafını paylaştı.

Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce o dönem bir çok tartışmanın odağı olmuştu. İlk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun Muharrem İnce’nin adaylığını açıkladığı toplantıda “Gel Bakalım Muharrem” sözleri ana akım medya da büyük yankı uyandırmıştı. Sonrasında seçim günü İnce’nin ortadan kaybolması ile bir çok destekçisi hüsrana uğramış ve bazı seçmenler Muharrem İnce’nin o gün kaçırılarak tehdit edildiğini ortaya sürmüştü.

Muharrem İnce seçimden sonraki gün bir açıklamada bulunmuş ve bu iddiaları ortaya atan kişilere “Şizofren” benzetmesi yapmıştı. Bu benzetmede o dönemin en çok konuşulan konularından olmuştu. Her şeye rağmen Muharrem İnce çok çalışkan bir seçim süreci yürüttüğü göz ardı edilemez, buda işe yaramış olacak ki İnce yüzde 30 civarı oy alarak kayda değer bir oy oranı yakalamıştı. Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada CHP yönetiminin seçim süreci ve sonrasında kendisini yalnız bıraktığını söyleyerek sitem etmişti.

Memleket Hareketi Türkiye’nin Bereketi

Muharrem İnce bugün twitter hesabından ülkenin tüm şehirlerini dolaşacağı otobüsün fotoğrafını paylaştı. İnce Tiwitin’de, “Memleket Hareketi 4 Eylül Cuma Günü saat 10.00’da Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan yola çıkacak. Bu uzun yolculuğun ilk adımına bütün yol arkadaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak koşuluyla bekliyoruz.  Memleket Hareketi Türkiye’nin Bereketi.”  Cümlelerine yer verdi.

15 Ağustos’ta Duyurmuştu

Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ başlatacağını duyurduğu 15 Ağustos’taki basın toplantısında şöyle demişti: “Bizim başlattığımız hareket bir muhalefet hareketi değildir. Hareketimizin adı “Bin Günde Memleket Hareketidir. 4 Eylül’de Sivas’ta olacağız. Memleket hareketini başlatacağız. Türkiye’nin hem iktidar hem muhalefet sorunu aynı anda vardır. Siyasi partilerin işleyişinde demokrasi kalmamıştır. Ne yazık ki bu kötü gidişattan Cumhuriyet Halk Partisi de nasibini almıştır. Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde ilk kez meclis grup başkanvekilleri seçimle göreve gelmiyor, kaldırıldı, genel başkan onları atıyor. CHP ile özdeşleşmiş olan ön seçim artık yok. CHP’nin iktidarı demek, CHP Genel Başkanının Cumhurbaşkanı olması demek. Eğer Erdoğan’ın eski arkadaşlarından birini Cumhurbaşkanı yapacaksanız ben buna CHP iktidarı demem.”