Emekli vatandaşlar aldıkları maaş ile geçinemediklerini söylüyorlar. Maddi anlamda sıkıntıda olduğunu belirten emekliler için 1500 TL ‘lik ek ödeme yüz güldürecek gibi gözüküyor peki bu ek ödeme nasıl alınacak?

Koronavirüs pandemisinin ekonomik getirileri tüm dünya için büyük oldu, elbette ülkemizde bu salgından ekonomik olarak çok etkilendi. Hayat pahalılığı artarken, işsiz kalan, ücretsiz izne çıkartılan ve kepenk kapatılan işletmeler de artış göründü. Emekli içinde geçim zorlaştı, emekliler maaşları yattıktan sonra tamamının kira, elektrik, su ve market masrafına gittiğini ve birikim yapamadıklarını söylüyorlar. Öyle ki bir çok emekli faturalarını dahi ödeyemediğini söylüyor, emekliye 1500 TL’ye kadar ek ödeme adeta can suyu oluyor.

Emekli Promosyonu

Bir çok banka emekli maaşının kendisi üzerinden yatırılması için adeta yarışıyor, devlet bu seçeneği emeklinin kendisine bırakmış durumda. Hal böyle olunca da bankalar arasında yarışıyor ve emeklilerin maaşlarını kendileri üzerinden alması için binlerce lira promosyon vaat ediyorlar.

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

YapıKrediYapı

Kredi bankası, Emeklilik Paketi adı altında; emeklilere 1.500 TL’ye varan promosyon ödemesi sunuyor.

Akbank

Akbank, Emekli promosyonu olarak 500 – 625 ve 750 TL arasında ödeme sağlıyor.

Şekerbank

Şekerbank 500 – 625 ve 750 TL değerinde promosyon ödemesi yaparken; iki tane otomatik ödeme talimatı veren emekliler için ek 150 TL, kredi kartlarıyla 1000 TL alışveriş yapanlar için de 200 TL bonus sunulacak.

Vakıfbank – Ziraat bankası – Fibabank – Halkbank

Kamu bankalarının yanı sıra FibaBank da 500 – 625 ve 750 TL aralığında ödeme yapacak.

Denizbank

Denizbank’ta 675 – 850 ve 1000 TL promosyon ödemesi sunulurken kendi yakınlarını getiren kişiler için ek 100 TL verilecek.

ING Bank

ING BANK 750 TL’ye kadar promosyon verirken, kredi kartlarından 750 TL ye kadar olan harcamalar adına 50 TL bonus fırsatı sağlayacak.

İş bankası

İş Bankası, 750 – 875 – 1000 TL aralığında promosyon ödemesi yapmaktadır.