Nagehan Alçı’dan Bomba İddia! Mehmet Şimşek…

Yeni parti oluşumuyla ilgili olarak art arda açıklamalar ve iddialar ortaya çıkan şu günlerde, Habertürk yazarı Nagehan Alçı, kaleme aldığı yazısında şok eden bir iddiaya ayak bastı. Alçı, Mehmet Şimşek'in, Ali Babacan tarafından gerçekleştirilen hareketin içinde olmadığını, aksine tam göbeğinde olduğunu belirtti.
Nagehan Alçı’dan Bomba İddia! Mehmet Şimşek…
Gündem 10 Temmuz 2019 14:02

AK Parti’nin kurucularından olan Ali Babacan dün istifa ederek tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Ali Babacan hakkındaki yeni parti iddiaları ise kulisleri büyük oranda hareketlendirmiş durumda.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, yeni parti kurulacağı artık kesinleşmiş olan Ali Babacan’ın yanındaki isimlerle ilgili bir yazı yayınladı.

“Tanıtımı Yapılıyor”

Alçı, bir dönem ekonominin başında olan Mehmet Şimşek’le ilgili olarak Londra’da bulunan finans ve iş çevrelerine bu oluşumla ilgili tanıtım yaptığını iddia etti.

Nagehan Alçı yayımladığı yazısını “Ali Babacan Hareketinde Son Durum” başlığıyla birlikte okumaya açtı.

Mehmet Şimşek’in Ali Babacan’la yan yana olup olmadığının büyük tartışma konusu olduğunu belirten Alçı, bunu kesin olarak söylediğini belirterek, Şimşek’in bu olayın tam göbeğinde olduğunu aktardı.

Londra’da yer alan finans ve iş çevrelerine Yeni partiyle ilgili tanıtım yapan kişinin direkt olarak Mehmet Şimşek olduğunu iletip, Yeni Parti’nin Türkiye ekonomisini tekrardan olumlu bir yere getirebileceğiyle ilgili anlatımlar yapıldığını da sözlerine ekledi.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com