Netflix’in ikinci Türkiye yatırımlı dizisi Atiye’nin başrollerinden biri olan Beren Saat reyting totemini Netflix’e de bulaştırdı. Kendi yapımlarını Cuma günü yayınlamayı tercih eden Netflix, Beren Saat’in uğurlu günü olduğu için diziyi Perşembe günü yayınlamayı tercih etti ve bir geleneği Beren Saat’in değiştirmiş oldu. Atiye dizisi bugün başlıyor.

Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrollerinde oynadığı Atiye dizisi bugün Netflix’de ikinci sezonuyla izleyicisiyle buluşuyor. Yayıncı kuruluş kendi yapımı olan dizileri bugüne kadar hep Cuma günü yayınlamayı tercih etmişti, Beren Saat’in uğurlu günü olduğu için yayıncı kuruluş diziyi bugün yani Perşembe günü yayınlamaya karar verdi.

Beren’i Kıramadılar

Türkiye’de izleyici tarafından büyük ilgi gören Aşk-ı Memnu dahil olmak üzere, son dört projesi de perşembe günü yayınlanan Beren Saat, iddiaya göre bu konuda bir ‘toteminin olduğunu’ söyledi. Netflix de Saat’in bu talebine olumlu karşılık vererek dizinin ikinci sezon bölümlerini cuma değil, perşembe günü yayınlama kararı aldı.

Atiye’nin Konusu

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. … Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

2.Sezon Fragman