Bir dijital yayın platformu olan Netflix ülkemizde çok popüler bir hale gelmiş durumda. 7’den 70’e herkesin ağzında bulunan Netflix kısa sürede Türk halkının vazgeçilmez bir hobisi haline geldi. Netflix bazı içeriklerini hiç üye olmadan ve ücret ödemeden izleyebilme imkanı sundu. Bu ücretsiz içeriklerin içerisinde çok sevilen dizi ve filmlerde yer alıyor!

 Bilindiği üzere geçtiğimiz Netflix ilk ay ücretsiz sunduğu üyelik kampanyasını ülkemizde kaldırma kararı almıştı. Netflix bu kampanyasını Türkiye pazarına girdiği günden itibaren uygulamaya almıştı. Bu uygulamadan vazgeçen Netflix, daha sonrasında ilk ay sadece 1,99 TL ödeme ile Premium üyelik sunduğu bir kampanyayı yeni müşteriler kazanmak adına sunmuştu.

Netflix şimdi ise hiçbir üyelik, kart numarası, e-posta adresi istemeden bir çok popüler içeriğini tamamen ücretsiz olarak izlemek için sundu. Fakat bu içerikler birkaç bölüm sonra izlenmeye devam edilmesi için ücretli üyeliğe geçilmesini istiyor.

Ayrıca Netflix, devam eden ücretli üyeliklerin aktif olmaması halinde yani kullanılmaması halinde üyelikleri iptal ettiklerini açıkladı yani ücretli üye olup eğer platformu kullanmıyorsanız Netflix sizden boş yere para almıyor ve üyeliğinizi donduruyor. Diğer ücretli platformların üyelik sonlandırma politikalarına baktığımızda Netflix’in sunduğu bu hizmet çok şık ve iyi niyetli görünüyor.

https://www.netflix.com/tr/watch-free (Ücretsiz içeriklere bu adresten ulaşabilirsiniz)

Ücretsiz Olan Bazı Dizi ve Filmler

Stranger Things (DİZİ)

Murder Mystery (FİLM)

Elite (DİZİ)

Patron Bebek (DİZİ)

Bırd Box (FİLM)

When They See Us (DİZİ)

The Two Popes (FİLM)