Adana’da şehir merkezinde yer alan bir terk edilmiş iş yerinde, yoldan geçiş yapan kadınlara karşı cinsel istismarda bulunan; uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenilen bir sapık, saniye saniye kaydedildi. Çevre esnaflarından olan Halim Erdoğan, bu konuyla ilgili 3-4 aydır  gerekli tüm mercilerle görüşme yaptığını fakat herhangi bir şekilde cevap alamadığını açıkladı.

Sokaktakiler Mesken Tutmuş

Seyhan ilçe sınırlarında yer alan Kuruköprü Mahallesi, Sefa Özer Caddesi üzerinde yer alan bu metruk işyeri, yıllar önce sahiplerince tamamen terk edilmiş. Aradan geçen uzun zamanda ise iş yerinin altında tarihi eser bulunduğuyla ilgili çıkan iddialarla kazı yapıldı fakat hiçbir bulgu elde edilemedi. Kazının ardından çevresi çinko ile kaplanan iş yeri, sokaktakilerin meskeni oldu.

Dev Çöp Yığını

Uyuşturucu bağımlısı şahısların çinkoları kaldırıp iş yerini dev çöp yığını haline çevirip, yoldan geçen vatandaşlara tacizde bulunmaya başladığı, birkaç gün önce de çevre esnafından Halil Erdoğan’ın yemek yediği esnada metruk iş yerinin içinde uyuşturucu kullanmış ve hareketleri normal olmayan birkaç kişinin yoldan geçen kadınları taciz ettiğini farketti. Cep telefonuyla o anları kayıt altına alan Erdoğan, ardından iş yerine girdi ve tacizciyi uzaklaştırdı.

İşte o anlar…