Ankara’da henüz 10 yaşında olan küçük çocuğunu kepçe kulak ameliyatı olduğu hastanenin tuvaletine götüren, burada boğarak öldüren cani anne; yaptığı savunmayla kan dondurdu. Kendisinin olayı ölünce cennete gitmesi için yaptığını anlatan anne, mahkeme heyetinde oy çokluğu ile müebbet hapis cezası aldı.

Oğlunu hastane içerisinde canice öldüren anne Nurhan S., 2015 yılı içerisinde Şubat ayında oğlu Osman S.’yi otoplasti ameliyatı olması için şehirde yer alan Gazi Hastanesi’ne götürdü ve buraya yatırdı. Ameliyat sonrasında tedavi altında tutulmaya devam edilen çocuğunun yanında refakatçi kalan kadın oğlunu hastane tuvaletinde boğup öldürdü. Tutuklanan anne yapılan yargılamada oy çokluğuyla müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Tüyler Ürperten Açıklama

Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın karar duruşmasında, tutuklu olarak yargılanan Nurhan S. ve avukatı yer aldı. Son savunmasının ne olduğu sorulan anne, oğlunun geçirdiği ameliyat sonucunda oldukça fazla acı çektiğini, kendisinin de bu duruma dayanamadığını söyleyerek; hastanedeyken kendisine “anne çok acı çekiyorum, gel beraber dua okuyup ölelim” dediğini; kendisinin de olayı oğlu cennete gitsin diye yaptığını ve pişman olduğunu belirtti.

Sanık avukatı ise müvekkilinin yaşanan olay sonrasında uzun süre akıl hastanesinde tedavi olduğunu ve akli dengesinin yerinde olmadığını belirtti. Müvekkilinin genç yaşta istemediği bir şahısla evlendirildiğini ve şiddete maruz kaldığını iddia eden avukat, Nurhan S.’nin o dönemden sonra psikolojik destek alarak ayakta kaldığını savunmasını ekledi.

Mahkeme Müebbet Verdi

Mahkeme heyeti, cani anneye oy çokluğuyla “çocuğunu kasten öldürmek” suçundan dolayı müebbet hapis cezası verdi. Karara bir üye hakim, sanığın akli dengesinin yerinde olmadığını, ceza yerine koruma tedbiri uygulanmasının mantıklı olacağını açıklayarak şerh koydu. Anne ve oğlunun tuvalete doğru el ele yürüdüğü anlar ise hastanenin güvenlik kameralarınca anbean kaydedildi.