Medipol Başakşehir forması giyen Arda Turan, hakkında çıkan Galatasaray transferi haberleri sonrası gündeme gelmişti. Son olarak Medipol Başakşehir takımının Antalya kampında da ismi bulunmayarak gündeme gelen Arda Turan’ın bundan sonraki futbol hayatını nerede devam ettireceği merak konusu.

Galatasaray’a transferi konusunda Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, deneyimli futbolcunun gündemlerinde bulunmadığını açıklamış, haberlere noktayı koymuştu. Başakşehir’in Antalya kampı kadrosunda da yer almayan futbolcu Arda Turan hakkında Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, bir açıklama yaptı.

Okan Buruk, Arda’nın yönetimle bir görüşme gerçekleştirdiğini, görüşmenin içeriğini bilmediğini söyledi. Yönetim tarafından belirlenen oyuncularla kendisinin yola devam edeceğini belirten Buruk, Arda Turan’ın sevdiği, değer verdiği birisi olduğunu ifade etti. Arda’nın iyi ve kaliteli bir oyuncu olduğunu belirten teknik adam, Arda’nın takıma dönmesi durumunda kapıların açılacağını belirtti.

Okan Buruk ayrıca sezonun gidişatıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Takımın sürekli yükseliş içerisinde bulunduğunu zor bir fikstüre girileceğini ifade etti. Ligin ikinci yarısına zorlu bir fikstürle başlanacağını ifade eden teknik adam, kupa maçıyla başlayacak zorlu fikstürün ligle devam edeceğini sonrasında belkide Avrupa’da bir sonraki zorlu turlarla devam edeceğini sözlerine ekledi. Takımı maçlara hazır tutmanın gerekliliğinin altını çizen teknik adam, zorlu periyodun kendilerini beklediğini ifade etti. Ligin son iki maçında pozisyon açısından iyi bir performans sergilediklerini ifade eden Buruk, oyun olarak takımın geliştiğine sözlerinde yer verdi.