17 Temmuz 2023 21:34 Güncelleme : 17 Temmuz 2023 21:36

Özlem Sarıgül kimdir? Kayseri'nin değerli yazarı Özlem Sarıgül’ün biyografisi

Özlem Sarıgül kimdir? Kayseri'nin değerli yazarı Özlem Sarıgül’ün biyografisi

Anadolu’nun tarih kokan kenti Kayseri’de bir çok edebiyatçı, gazeteci, yazar, şair çıkmıştır. Özlem Sarıgül’de onlardan birisidir. Gelin biyografisini beraber inceleyelim.

1975’de Kayseri’de dünyaya geldi. Ailesi Kayseri’nin yerlisi olup, metal işleri ile uğraşmaktadırlar. 3 kardeşi olan Özlem Sarıgül, 3 kardeşin içinde en büyüğüydü.

İlk ve ortaöğretim yıllarında her yıl onlarca kitap bitirip, ailesinin de desteği ile okuma sevgisi hızla büyüdü. Lise ve üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da bir çok gazete ve dergide köşe yazarlığı, editörlük gibi görevlerde çalıştı.

Kendi açtığı blog sitesinde de yazılarını yayınlayan Özel Sarıgül Kayseri sevgisi hep içindeydi.

Gazetecilik ve yazarlık sevgisi memleket sevgisiyle birleşince Kayseri ile alakalı yazılar, tarihi araştırmalar, Kayseri’nin kültürel mirası başta olmak üzere birçok yazı dizisi hazırladı. Aynı zamanda Özlem Sarıgül Kayseri ile birlikte başlayan tarihsel araştırmaları yazılarının bir çoğunda Kapadokya bölgesi ile ilgili de araştırma yazıları yayımladı.

Özlem Sarıgül Kayseri’nin gastronomisini de yazılarında ele alır. Kayseri’ye has olan lezzetlerin tarihteki çıkış noktaları ile beraber ele almıştır. Özellikle Kayseri’ye has lezzetlerin en geleneksel tariflerini en eski ustalardan ve şeflerden dinleyerek yazıya geçirmiştir.

Özlem Sarıgül 2005’de Kayseri’de evlenmiş ve bu mutlu evliliklerinde 2 çocukları olmuştur. Özlem Sarıgül Kayseri’de yaşamaktadır. Kayseri’de bazı gazetelere köşe yazıları yazmakta ve ulusal bazı gazetelerde de hala yazıları yayımlanmaktadır. Aynı zamanda akademik kariyerine doktora yaparak devam etmektedir. 

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat