Öpüşürseniz para veririm

İzmir’de yaşayan Bulut Altuğ, sosyal medya da “Gaga Bulut” mahlasıyla tanınan bir isim. Youtube’a içerik atmak için çektiği bir videoda, para karşılığı erkek çocukları öpüştürerek kayıt altına alıp, sosyal medya da paylaştı. Sosyal medyayı sallayan bu olay çok sayıda insanın tepkisini açığa çıkardı.  Altuğ 15 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alındı. Polis, görünüleri çeken Fatih Bilgehan Bektaş’ı da yakaladı. Lakin Bektaş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

17 yıl ile yargılandı

Dava da tutuklanması beklenen Bulut Altuğ, reşit olmayan iki çocuğa ‘cinsel istismara azmettirme’ suçu altında, bir çocuk için 8, diğer çocuk  içinde 8 yıl olarak 16 yıl cezaya tabi tutuldu.

Ayrıca ‘müstehcen görüntüleri yaymak’ cezasından ise 1 yıl aldı. Toplamda 17 sene ceza yemiş oldu. Bulut Altuğ cezanın devamı olarak 1000 gün ismi verilen para cezasına çarptırıldı, ve aldığı para cezası 20 bin tl ye dönüştürüldü. Beraat eden Bektaş ise ardından verilen bu kararlar doğrultusunda, 8 yıl hapis cezası aldı.

Davanın düşürülmesi talep edildi

5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşmaya girildi.

Duruşma savcısı, çocuklar 15 yaşını doldurduysa sonrasında verilen kararın olası bir şikayet eşliğinde olması gerektiğini dile getirdi. Çocukların şikayetçi olmaması, bu davanın düşürülmesi ve sanıkların serbest bırakılabileceği gerekçesini bildirdi.

Mahkeme heyeti ,sanıkların savunma hazırlamaları için duruşmayı ertelemeleri yönünde karar verdi.