Bursa’nın İnegöl ilçesinde asgari ücretle çalışan işçi 20 bin lira isabet eden milli piyango biletini haram olduğu için yaktı. Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişinde bu yıl ki en yüksek ikramiye 80 milyon liraydı. Büyük ikramiye’nin 4’e bölünmesiyle elde edilen çeyrek bilete ise 20 milyon lira isabet etmiş oldu. Esat Şahan ise 1 rakamla 20 milyon lirayı kaçırdı. 20 bin lira ikramiye kazanan Şahan, piyango biletini haram olduğu için yaktı.

80 milyon liralık tam ikramiye “1358490” numaralı çeyrek bilete isabet etti. Şahan’ın bileti ise “1358430” numaralıydı. 20 bin liranın isabet ettiği bilet, paradan rahatsız olduğunu ifade eden asgari ücretli işçi Esat Şahan’a aitti. 37 yaşındaki Şahan 1 erkek çocuğa sahip. Şahan, Alışveriş merkezine çay içmeye gittiği sırada bir bayandan bileti alan, Şahan çocuğunun ısrarıyla bileti aldığını söyledi.

Çeyrek biletine 20 bin lira vurduğunu ifade eden Şahan, haram olduğu için paraya çevirmediğini sözlerine ekledi. Piyango bileti alanlara almamalarını söyleyen Şahan, “haramı evlerine sokmasınlar” dedi. Çalıştığı işletme “İnmega Mobilya”nın sahibi Hüseyin Çakır’da piyangodan isabet eden paranın kendisine hayır getirmeyeceğini söyledi.

Çakır, Esat Şahan’ın kendisinden parayı tahsil etmek adına izin istediğini, kendisininse paranın hayır getirmeyeceğini söylediğini ifade etti. Şahan ise parayı akrabalarının borçları için kullanacağını söylediği belirtildi. Patron bileti yakarak paranın devlete yol, su, elektrik olarak geri dönmesi gerektiğini bildirdi. Esat Şahan’ın bileti yakmaya ikna olduğunu dile getiren işletme sahibi, Esat Şahan’a ise bir maaş ikramiye verileceğini sözlerine ekledi.